Mitä mieltä ihmisistä, jotka ei koskaan tule ajoissa tapaamisiin?
Saattavat myöhästyä 2 tuntia ja olankohautuksella sen selvittävät, kun kysytään syytä! Tai sitten alkaa hirveä tekosyiden ja jos jonkinlaisten syiden esittäminen! Ärsyttävää!
Kommentit (6)
Olivat vielä kaupassa ja tulivat lopulta eväiden kanssa paikalle 2 tuntia myöhässä. Niitä eväitä eivät sitten syöneetkään, kun ostivat leirikeskuksen kojusta hernaria... Perheen äiti suuttui, kun lähdimme kotiin tunnin retkeilyn jälkeen. Meidän retki oli siinä vaiheessa kestänyt jo 3 tuntia ja alkoi tulla kylmä. Tämä vaan yksi esimerkki heidän jokakertaisesta tavastaan. Terkkuja vaan jos tunnistit. Jos suutut, niin sen kun. Katso mieluummin peiliin ja muuta tapasi!
Minusta on kohtuutonta odotttaa 1-2 h jonka jälkeen aina ilmaantuvat ilman mitään sen kummempia selityksiä!
Kerran sitten perúin lähdön ja äiti suuttui ja sanoi vain, että " no, lasten kanssa lähteminen ei nyt aina ole niin helppoa" Eikö sitä muka voi ENNAKOIDA jos on sovittu meno?!
Meidän tuttava perhe on sellainen, että kyllä ne vähintään tunnin myöhässä tulee lasten synttäreille ym..
varsinkin jos kaveri sanoo että tulen siinä 12 aikaan niin sitä voi alkaa odottelemaan aikasintaan 14 aikaan...
Ja yks tuttu oli sellanen joskus että kitisi aina jos oltiin mun vanhempien luona niin siellä ei sillon kuulunut vielä kännykkä niin tämä kitisee että kun teitä ei koskaan saa kiinni kun olette siellä... joopa joo ja tämä kyseinen henkilö EI KOSKAAN vastaa viesteihin tai puheluihin... no puheluihin joo mutta sitä ei oikeesti saa koskaan kiinni ja hän on kuitenkin aina kotona...
Paitsi työpaikkahaastatteluista, tärkeistä palavereista tms. todella tärkeistä tapaamisista.
Voihan se olla ikävää, mutta en koe sitä itse minään kriisinä, joten en osaa sitä ajatella toisen näkövinkkelistä. Itselleni esim. tuttavien tapaaminen on niin vapaamuotoista, että en ajattele, että jonkun pitäisi tulla tasan kello kuusi, jos hän sanoo tulevansa meille kello kuusi kylään.
Okei, sitten on erikseen se, jos toinen joutuu odottamaan ulkona tms. Näissä tapauksissa en myöhästy (kuin pari minsaa). Enkä myöskään myöhästy ikinä tuntia.
Enkä itse pidä ollenkaan parin minuutin nipottajista, kuten esim. appivanhempani, joilla on aikataulut meidän mummolavierailuillemmekin. Huoh.
Harvoin on tapauksia, jossa ei voi ilmoittaa, että saatan myöhästyä. Se ei paljon vie aikaa, kun yhden puhelun soittaa tai tekstarin kirjoittaa.