Siiri ___ ___ ja Antti-Pekka ___ ___ ? Kaksoset kyseessä...
Pienoiset ja hentoiset kaksosemme syntyivät 26.12.2006. Joista iloitsevat kotona sisko Reeta Tuulia Anniina, veikka Konsta Tuomas Mikael, äiti Silja Maritta, mummi Aino Helena Maritta ja ukki Taisto Tapani. Muualla kuin kotona mutta lähi sukua silti joka kaksosista iloitsee.. tai no iloitsevat ja iloitsevat isi Jouko " Jokke" ___ (en valitettavasti kerro, en tiedä haluaako kuitenkaan nimeään tänne. enkä viitsi kertoa etteivät vaa missään tapauksessa välimme huonone jo entisestään) joka lähti kotoa läppäsemään :( mukavasti silti nyt olemme väleissä ja lapset ovat useasti myös isän luona :) noh, mitens mä nyt rupesin näistä asioista kertommaan :D asiaan siis: kaksosemme (joiden etunimet on jo päätetty) Siiri ja Antti-Pekka ovat vielä vailla toisia nimiä... auttakaa auttakaa ristiäisiä vietetään lauantaina Mäntsälän kirkossa :) Ohops... huomasin etten ole tekstiä ollenkaan jakanut mutta kai tuosta selvän saa :)
Kommentit (8)
on nimiehdotukseni!
T.Kaksosten äiti myös
mutta olemme päättäneet että nimiä ei laiteta suvusta vaan jokaiselle ihan " oma" nimi. Ja yks huomautus että pojalle tulee nimeksi Antti-Pekka (nimi) (nimi) eikä Antti-Pekka (nimi) eli 2 toista nimeä eikä 1
Siiri Anna Sofia
Siiri Eedit Ulriikka
Siiri Selja Eerika
Siiri Minka Maleena
Siiri Alma Rosanna
Siiri Enna Ilona
Siiri Kerttu Ottiilia
Antti-Pekka Mio Eemeli
Antti-Pekka Joona Eliel
Antti-Pekka Eemi Daniel
Antti-Pekka Ville Samuel
Antti-Pekka Frans Ossian
Antti-Pekka Nooa Taneli
Antti-Pekka Pyry Viljami
olisi hyvät nimet ja kauniit ainakin omasta mielestäni
Siiri Lilja Katariina, Siiri Lilja Inkeri, Siiri Sofia Matilda, Siiri Kerttu Ilona
Antti-Pekka Juho Matias, Antti-Pekka Aaro Samuel, Antti-Pekka Lauri Eemeli
Ehdotukseni olisivat:
Siiri Ilona Sofianna
Siiri Aada Sofia
Siiri Sara Amelia
Siiri Moona Matilda
Siiri Ella Ilona
Antti-Pekka Miro Matias
Antti-Pekka Aaro Tapani
Antti-Pekka Lauri Ilmari
Antti-Pekka Teemu Eemeli
Antti-Pekka Santtu Kasperi
pallo-massu - 23.01. 11:40 vastaa tähän viestiin (1/10)
Kaksosille nimi ehdotuksia...
vaavit ei oo vielä syntyny, niinku tosta nimimerkistäkin voi vähän päätellä, mutta tiedämme silti että kaksoset tulossa ;) sukupuolista ei tietoa. Aikaisemmat lapset on Milla Sofia, Sanni Kaarina ja Leevi Einari :) Kysykää jos nimi makumme jäi epäselväksi. Yritän vastailla viesteihinne.. T: Pallo-Masuli.
pallo-massu:
Miten ois:
Siiri Helena tai
Siiri Maritta ja
Antti-Pekka Tapani