Petin poikaystävääni
Olen ollut poikaystäväni kanssa yhdessä nyt neljä vuotta.
Poikaystävä ei ole koskaan pettänyt ainakaan ei ole jäänyt kiinni. Kännykät ym olen lukenut läpi eikä mitään ole löytynyt.. Hän on välillä mustasukkainen jos menen vaikka tyttöporukalla baariin.
Eilen olin baarissa kavereiden kanssa ja kavereiden lähdettyä kotiin jäin juttelemaan humalassa erään miehen kanssa. Päädyimme sänkyyn baari illan päätteeksi.
Hirveä morkkis ja kaduttaa. Mietin tässä että kerronko poikaystävälle vai en. Hän on kaikenlaista pettämistä vastaan.
En kuitenkaan halua lopettaa suhdetta..
Kommentit (26)
Voi voi. Siinä nyt kieriskelet syyllisyydessä lopun ikääsi.
Kerro. Oman mielenrauhasi samaiseksi. Sotahan siinä syttyy ja todennäköisesti ero. Valheessa on kuitenkin vaikeaa ja kauheaa elää
Suomalaisnaisissa on monia muitakin, jotka haluavat seksiä aika valtoimenaan. Huomattu yöelämässä.
Sanot poikaystävällesi että meen sukupuolitesteihin koska panin isomunaista neekeriä ja taidan olla paksuna sille. Kyllä te saatte sovittua.
Ohimennen mainitsee, ikäänkuin itsestään selvänä asiana kertoilee että on paitsi pettänyt, vielä kyylännyt poikaystävänsä puhelimenkin läpi.
Mahtava ihminen, kertakaikkiaan.
Ajattelin,että jos kerron niin parisuhde päättyy eroon. Olisiko vain helpompi jättää kertomatta?
T. Ap
Laita tissikuva jakoon,sitten voin kertoa mitä tehdä.
Munasit suhteesi oikein kunnolla. Olisikohan toi kännykän läpikäyminen merkki sun silloin vielä alitajuisesta pettämistaipumuksesta, jota projisoit poikaystävääsi.
Vierailija kirjoitti:
Ajattelin,että jos kerron niin parisuhde päättyy eroon. Olisiko vain helpompi jättää kertomatta?
T. Ap
Joo, tottakai, olethan tottunut olemaan helppo ja myös tekemään asioita helpoimman kautta. Pääasia on, että sulla on kivaa.
HUORE PERKELE!!! Ihan syystä ollut mustasukkainen, tiennyt syvällä sydämessään taipumuksesi kevyt kenkäisyyteen. Olet heikko, pettäjä, likainen, iljettävä lima emätin. Sinunlaisten naisten takia mies joutuu vankilaan.
Kerro rehellisesti äläkä valehtele.
Mä jouduin elokuussa ikävään välikäteen kun entinen kaveri, nainen joka petti, kertoi mulle totuuden, mutta valehteli poikaystävälleen joka mulleki on edelleen hyvä kaveri. Kerroin mun poikaystävälle mitä tää nainen sano mulle tehneensä ja mun poikaystävä kertoi kerran tälle petetylle, koska oli niin vihainen kun kuuli mitä kaikkea pettäjä oli sanonu eron syyksi. Pettäjä selitti eron syyksi tunteiden viilenemisen ja välimatkan kun totuus oli että oli pettänyt monen eri pojan kanssa. Bileissä ja jatkoilla.
Sain hirveät haukut siitä että petetty oli saanut tietää totuuden ja pettäjä katkaisi kaikki välit minuun (mistä olen ihan iloinen) ja petetty kärsii vieläkin. Elätteli pari kuukautta koko ajan toivoa siitä että he palaisivat yhteen, ja vasta kun hän kuuli totuuden hän pystyi jatkamaan eteenpäin.
Nyt sinun täytyy työntää omat tunteesi syrjään ja kertoa miehellesi koska hän on ansainnut totuuden. Hänellä on oikeus miettiä haluaako hän jatkaa sinun kanssasi olemista. Jos haluaa eron sun pitää vaan hyväksyä se, koska olet tietoisesti mennyt pettämään miestä, kun olet tiennut mitä mieltä hän on pettämisestä. Ei mitään selityksiä "olin humalassa" "halusin läheisyyttä" vaan suora totuus.
Annan vinkin: Mene pois tältä palstalta. Täältä et tule saamaan sympatiaa, pelkkää pilkkaa ja huorittelua, valitettavasti. Voit itseksesi miettiä, kerrotko vai etkö. Jaksamista sulle, mitä päätätkin tehdä.
Tulin siihen tulokseen etten aio kertoa.
T. Ap
taas todistaa että ne jotka epäilee epäterveellisen paljon toista on se joka pettää.
Vierailija kirjoitti:
Annan vinkin: Mene pois tältä palstalta. Täältä et tule saamaan sympatiaa, pelkkää pilkkaa ja huorittelua, valitettavasti. Voit itseksesi miettiä, kerrotko vai etkö. Jaksamista sulle, mitä päätätkin tehdä.
Aloittaja vastasi itselleen. Voi kuinka suloista. Tunnen tuon kirjoitustyylin aikaisemmista provojutuistaan.
Ei ole jätkä turhaan ollut mustasukkanen. Jos äijä sattuu lukemaan tätä niin jätä se lutka.
Toivottavasti sait jonkun taudin tai tulit raskaaksi.
No sait kunnolla munaa :-)