Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ärsyttää kun jotkut tulee tänne pönkittämään vaan omaa egoaan...ov

Vierailija
12.02.2006 |

Esim. tuolla odotuspalstalla joku on päättäny kohottaa itsetuntoaa tekemällä gallupin asuintalon koosta ja perheen koosta. Olisin ollu TODELLA yllättyny jos gallupin aloittaja olisi ollu 4 henkisestä perheestä joka asuu alle 100 neliön asunnossa. Ja esim. kerran oli kyselyä äitiyspäivärahasta, ja siinäkin yllättäen kysyjällä oli reilu 80¿ päiväraha. Miks pitää päästä kehuskelemaan omalla vauraudellaan joukkoon jossa varmasti löytyy myös niitä minimeillä kituuttavia (joskin varmasti onnellisia ihmisiä). Ihan vaan siks et pääsee kertomaan jollain typerän kysymyksen/gallupin verukkeella kuinka paljon rahaa meillä on kun ei kehtaa suoraan sitä sanoa.



HUOM! Tämä ei ole katkeraa tilitystä. Ite olisin kummassakin noissa kyselyissä sijoittunu kärkijoukkoon, ei vaan huvita retostella. Oksettaa semmonen.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuolla odotuspuolella kuitenkin ollaan jo aika tuttuja tiettyjen tyyppien kesken, tiedetään nimimerkit ja ketä niiden takana on (useimmin) myö muiden yhteisöjen kautta. Ei mua huvita mennä sinne omalla nikillä kehumaan et näin ja näin paljon meillä on rahaa käyttää. Oksettaa vieläkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kuusi