Me juhlitaan tänään, mieheltä loppui elatusmaksun maksaminen hänen
pojalleen. Syödään täytekakkua mitä hän juuri lähti ostamaan ja suunnitellaan tulevia ilman 150e joka kuukausista tilittämistä.
Kommentit (12)
tekemisissä. On vähän äitensä kasvattamana husvotin vikkaa ja meille ei ole asiaa jos tavat ei muutu.
Eikö mies enää meinaa tukea lastaan rahallisesti ollenkaan. Tuskin 18-vuotiaalla on vielä työpaikkaa ja armeijakin varmaan vielä käymättä.
ja sitä paitsi oli vahinkolapsi ja muijan huijaama.
Noinko mies asian sinulle selitte?
Varmaan saat kuulla toisenlaisen tarinan jos lapsen äidiltä kysyt.
ja sehän ei sopinut ja silloin lastenvalvojatkaan ei korviaan kopauttanut kun äitee oli " ihan kunnollinen" . Mies luovutti, oli kipeä päätös mutta kuitenkin.
Mitäs luulet miekkosen selittävän seuraavalle tyttöystävälleen kun teille tulee ero? Ja teillehän tulee...
Vierailija:
ja sehän ei sopinut ja silloin lastenvalvojatkaan ei korviaan kopauttanut kun äitee oli " ihan kunnollinen" . Mies luovutti, oli kipeä päätös mutta kuitenkin.
Ensin sanoit, että poika oli vahinko ja mieheltäsi huijattu (miten se muuten käy, ihanko tajuttoman miehesi raiskasi?).
Sitten kyse olikin muka kasvatusperiaatteiden eroista. Hohhoijakkaa. Ei kukaan eroa sellaisten takia, riidellään ehkä, mutta ei erota.
Jos miehesi nyt oikeasti välittäisi lapsestaan, niin ei JUHLISI sitä, että ei voi lastaan auttaa rahallisesti. Joten se tuon selityksen aitoudesta.
kyllä täysi-ikäisen ihmisen täytyy jo osata tehdä oma toimeentulonsa itse, töitä tekemällä. ja en ole ap.
Sillä sinä olet se, jonka kuuluu kärsimän. Ja onhan se aivan selvää, mitäs synnyit vahinkolapsena!
Ei ole kovin suuri summa