Hammaslääkärissä käytettävät lasit?
Tulipas tänään mieleen, et putsataankos niitä laseja, jotka potilas laittaa nenälleen, kun istahtaa hammaslekurin tuoliin? Jos ei, ni nehän on aika ällöttävät. :( Onks jollain tietoo?
Kommentit (14)
Vaikka silmätulehdus.
Entä 3D lasit Elokuvissa.
Rentoutukaa ihmiset. Kaikkialla on bakteereja.
Jos kaikkea jatkuvasti desinfioidaan, niin silloin niitä resistenttejä bakteereita vasta syntyykin. Steriiliydellä on paikkansa, mutta hyvin pienellä todennäköisyydellä aurinkolaseista mitään tarttuu.
Kysyin kerran ja puhdistettu kujlemma oli.
Minulla hammashoitaja on puhdistanut ne ainakin aina ennen päähänlaittoa.
Minun mielestäni niihin laseihin pieraistaan. En ole varma.
Välinehuollossa pestään jokaisen käytön jälkeen.
Ne peputtaa ne lasit aina ennen seuraavaa asiakasta.
Ei helekatti,kaikkea ne ihmiset miettii,mulle ainakin ihan sama vaikka ne olis nostettu tunkiosta,pääasia että ei häikäise.
Näkeekö hammaslääkäri niiden läpi? Oon joskus tuijottanu hammaslääkäriä silmiin kun hän on ronksinut suutani. Mietin vaan, että huomaako lääkäri sen? Tai jos mulla on silmät kiinni?
Hahaha ei helvetti mikä jutun aihe täällä yks harohammas nauraa kun hampilääkäri vei mun ja hiton jumotuksen meinas olla nieleminen vaikeaa paha tulehdus oli poskihampaan juurihoidettu kuinkas muutenkaan. Reippanit päässä.
Niinku mitä tauteja ajattelet että niistä voi saada?