Mikä on oudoin väärään numeroon lähetetty viesti jonka olette saaneet?
Kommentit (43)
Joku halusi, että mä tarkastan sen opinnäytetyön ja annan korjausehdotuksia.
Joku oli tulossa ihan kohta hakeen mun sohvaa. Vähän pelotti kun en silloin ollut kotona, et onks sohva lähtenyt kun palaan.
Tuli kutsu jonnekin Jenkkapirtille tanssimaan.
Ja olen sentään jyrkän linjan hevari!
Mä sain joskus väärään numeroon pokailuviestin. Oli tarkoitettu etunimikaimalle täysin eri kaupungissa. Seuraavana päivänä viestin lähettäjä oli merkattu kaverin kaverin kanssa suhteeseen fabossa :D Oli niin harvinainen nimi, ettei kyseessä voinut olla kuin sama tyyppi. Aikamoinen sattuma.
Minä sain joulupäivänä viestin: "voitko olla tänään?"
Heh, se olikin hauska, epäilen että joku deittikanavan viesti: "taskuvenus etsii omaa teräsmiestä" tms, en muista tarkalleen:D
Entiseen numeroon tuli aina silloin tällöin viestejä joltain teinitytöltä joka kuvitteli viestittäneensä kaverilleen. Aika moneen kertaan sille viestittelin, että tuli (taas) väärään numeroon mutta viestit jatkui niin kauan kunnes vaihdoin numeroa. Mm. synttärionnitteluviestiä ja "saanko lainata sitä sun sinistä juhlamekkoa?"-viestiä muistan pukanneen.
Deittipyyntöjä, kaveriviestejä tuntomattomilta
sekä eräs meillä töissä ollut mies kieltäytyi jonkun naisen deitti(pano)pyynnöstä, joka oli ainoa jolle näistä vastasin: että en muista sinua deiteille pyytäneenikään.
Oli hieman nolona seuraavana päivänä töissä.
Tekstiviestiä ei ole koskaan tullut, mutta sain sähköpostiin viestin jostain myytävästä hevosesta. Ymmärsin että joku oli kysellyt ja omistaja kertoillut lisää tai jotakin. En muista enää tarkkaan.
Pari vuotta sitten tuli viesti, jossa luki suurinpiirtein vain, että "homo". Katsoin numeron numerotiedustelusta ja se oli selkeästi jonkun keskenkasvuisen pikkupojan numero. Kohta perään tuli viesti, että "anteeksi, viestin piti mennä toiseen numeroon". Laitoin takaisin viestin, että haluaako viestittelijä puhua kanssani tästä homo -asiasta? "En halua, anteeksi" viesti tuli takaisin ja vastasin siihen, että älä enää laita tuollaisia viestejä kenellekään. Vastaus tuli nopeasti "en laita.". Olen kolmen koululaisen äiti ja jos vastaus olisi ollut erilainen, niin olisin saattanut jututtaa poikaa hetken. :)
Lähettelin harvakseltaan muutamia viestejä opiskelukaverilleni, oltiin jo molemmat työelämässä. En edes ihmetellyt, kun ei koskaan vastannut. Sitten kerran tuli kimpaantunut viesti takaisin "Tämä on XX terveyskeskuksen kännykkä":
Kerran tuli oikein kaunis osanottoviesti jonkun kuoleman johdosta. Vastasin siihen nätisti että valitettavasti tuli väärään numeroon, sain vielä kohteliaan kiitosviestinkin. Ihan vasta tuli jonkun vieraan tyypin lähtötsekkaus finskin lennolle. Olisikohan sillä päässyt kyytiin;-)
Jostain moposta ja anttilan kulmasta tuli kerran viesti. En muista kuinka se meni kun siitä on jo yli 10-vuotta.
Puhelimeeni tuli kuva tuntemattomasta mustaihoisesta miehestä, jolla oli haavaside nenän sivussa ja selostus, ettei hän voi sen takia tulla tänään töihin.
Miespuolinen kaveri sai sijoitusasuntonsa vuokralaiselta (joka on myös mies) vahingossa viestin "Tekee mieli munaa!"
Olen erään semi-julkkiksen kaima ( sama etu-sekä sukunimi) ja mulle joskus tuli mm.pyyntöjä luennoida jossain tilaisuudessa, hänen kuntosalinsa jäsentiedotteita ja kerran jopa kutsu johonkin TV/elokuvagaalaan :)
Kerran tuli, viimenkin, tekstari jossa joku mies halusi tulla illalla käymään kun vaimo olikin poissa kotoa. Vastasin että Hei, kun tapaat tämän nimikaimani jonka numero on salattu, kerrotko hänelle että lakkaa panemasta jokaista vastaantulevaa ukkomiestä. Heidän vaimonsa soittelevat minulle kiukkuisia puheluita kaikilla mahdollisilla kielillä." Tiesin että kaimani oli tarjoilija Helsingissä koska oli yhdessä Hesarin jutussa mutta en ollut keksinyt keinoa saada häneen yhteyttä. Siihen muuten loppui vaimojen rääkyminen korvaan.
Venäjänkielinen viesti tuli muutama vuosi sitten , laitoin kääntäjään ja toivotan hyvät yöt sinnekin 😊
"Minkä kokoiset tissit sulla on? T: Timo", joltain täysin tuntemattomalta.
Mulle tuli kerran viesti puolitutulta tyyliin: "Rakastan sua nyt ja aina, elämäni valo. Sä oot mun ainoa oikea rakkaus. palvon maata sun jalkojen alla" Jotenkin noin se meni, hyvin HYVINNN tunteellinen ja isoja ilmaisuja käyttävä, ja tyyppi siis tosiaan pelkkä moikkamoi-hyvänpäiväntuttu. Päättelin, että sen naisystävällä on varmaan nimi lähellä mun etunimeä, ja on sit epähuomiossa klikannut väärää nimeä listassa. Myöhemmin kävi ilmi, että just näinhän se oli.
Mut hetken mietin, että vastaan pokkana: "OI, mäkin oon aina rakastanut sua, mutten oo vaan ikinä kehdannut kertoa! Ihanaa! Koska mennään naimisiin?" ...mut enhämmä sit kehdannu... :)
Kerran tuli deittipyyntö. Tuntui kivalta kunnes tajusin, että en tuntenut lähettäjää... :-(