Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Pistelyä, kihelmöintiä, puutumista jaloissa ja käsissä? Hermopinne???
26.06.2008 |
Mulla on aina ollut huono selkä ja jumiutuneet hartiat. Olen käynyt fysioterapiassa ja käynnit on auttanut. Mulla on myös iskias oireita alaselässä, jotka jatkuu aina vasempaan jalkaan saakka.
Nyt on sitten yhtäkkiä tullut etenkin vasempaan käteen ja jalkaa kauheeta pistelyä, kihelmöintiä ja puutumista. Hiukan myös oikeassa ja kädessä, muttei läheskään niin paha.
Pitäisikö tästä olla huolissaan vai johtuukohan tämä edelleen näistä mun vaihtelevista, vanhoista niska/selkä oireista?
Samanlaisia kokemuksia otetaan vastaan!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Lisäkilpirauhaset säätelevät kalsiumin aineenvaihduntaa kehossa.
Kokeile kalsiumvalmistetta jossa on D-vitamiinia esim. Kalcipos forte - ota aluksi vähän reilumpi annos vaikka pari kolme tablettia. Vaikka tämä auttais niin lääkärille mars, pitää selvittää miksi ei toimi ja tarvitaanko pidempää korvaushoitoa.
Voihan se toki olla hermopinnekin, mut mulla on niistä tullut oireita aina vaan joko käteen tai jalkaan - ei molempiin yhtä aikaa.