Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Munasolun luovutus Yhdysvalloissa

Vierailija
26.06.2008 |

Yhdysvalloissa munasolun luovuttajalle maksetaan 2000-10000 dollaria tai jopa enemmän. Siellä luovuttaja saa myös tutustua tuleviin vanhempiin halutessaan ja voivat olla yhteydessä myöhemminkin. Perhe voi lähettää joulukortteja ja kuvia, kertoa lapsen kehityksestä.



Mitä mieltä jenkki-käytännöistä? Älkääkä nyt sopulimaisesti huutako "Jenkki-hapatusta!" vaan miettikää aidosti hyviä ja huonoja puolia.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta itse olen kyllä sitä mieeltä, että voisihan siitä luovutuksesta saada kunnon korvauksen, sen verran rankalta hommalta kuulostaa.

Vierailija
2/4 |
26.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä oli nuori, nätti ja fiksu likka, joka markkinoi näillä avuilla munasolujaan ja sai rahoitettua opiskelunsa myymällä niitä. Ajattelin vain kun katsoin sitä että onpa kätevä tapa tienata rahaa. Olisi vaan kiva tietää alkaako asia joskus myöhemmin vaivata mieltä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

suomalaisen lapsettomuuslääkärin mukaan saanut jenkeissä soluistani 10 000 dollaria. Mä kun olen pitkä vaalea ja mulla on ylempi korkeakoulututkinto;)



Ihan naurettavaa. Enkä todellakaan olisi halunnut tavata yhtään ketään luovutuksen yhteydessä enkä myöhemminkään.

Vierailija
4/4 |
26.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

- onko se niin väärin? Ja olisin myös lahjoittajana todella onnellinen jos saisin hiukan seurata mahdollisen lapsen elämää etäältä. Ei siksi, että pitäisin häntä omana lapsenani - vaan koska olen utelias minkälainen siitä solusta kasvaa :) Onko sekään niin väärin?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä neljä