Onko joku työpaikallasi ollut ihastunut sinuun? Miten se ilmeni?
Kommentit (10)
Ihastunut oli kiltti ja kohtelias. Suuteli kun jäimme kahden...ei kuitenkaan työpaikalla.
ja tuli aina moikkaamaan sinne missä minä olin töissä, heti kun oli valmis. Tunne oli molemminpuoleinen ja tuolla se ihastus nyt maalaa meidän makkarin kattoa =)
Kurmeli rv 24+2
lopulta päädyimme puhumaan maratonpuheluita keskenämme, kun olimme hetken aikaa eri kaupungissa.
Nyt olemme naimisissa ja kaksi lasta =)
yleensä sellaista mukavaa pientä flirttiä, hyvin kohteliasta. Joskus olen saanut halauksen tai kainon suukon poskelle.
Joku on sanonut asiasta ihan suoraankin, aika monta tapausta on ollutkin. Niitä on hauska muistella näin jälkeenpäin ja varsinkin nyt kun olen kotona hoitovapaalla.
mutta aiemmassa kyllä, ja ihastuja oli nainen, vihjaili kaikkea pikkutuhmaa...
Välillä tekee pientä ' kiusaa' . Yhtenä päivänä tajusin hänen tuijottavavn minua ja vähän häkeltyi kun huomasin sen.
Ihastunutko???
Tämä tuntuu niin oudolta kun kuitenkin molemmat ollaan kolmenkympin paremmalla puolella jonkin verrankin ja molemmat perheellisiä ihmisiä. Ihan niin kuin joskus teininä ;-)
Mutta jotain hänessä viehättää minuakin.
t. Mike