Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapseni päiväkotikaverin äiti on juuri sellainen äiti,

Vierailija
01.02.2006 |

jollaista täällä aina pilkataan :D! Hiukan ylipainoinen. Ajaa farmariautolla. Puhuu kovaan ääneen, kuinka lapsella on reimatecit :D. Lapsella lähiönimi. Puhui puhelimessa jonkun kanssa hakevansa jotain mariskooleja ja muita marimekon tavaroita :D. yms yms... :)

Ei millään pahalla, olen vain täällä lukenut näitä juttuja (en ole ollut mukana haukkumassa) ja nyt olen pikkuhiljaa huomannut tässä äidissä näitä av-mammojen havaitsemia " oireita" :D. Hmm... mahtaakohan tämä äiti myös palstailla ;)?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta miten tuo farmariauto liittyy av-mammauteen??

Vierailija
2/3 |
01.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..ja varsinkin nyt niiden kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

No silleen se farmariauto liittyy, kun täällä on joskus niitä avauksia, tyyliin " mies osti meille tuliterän ford-farmarin, olkaa kateellisia köyhät av-mammat" , ja sitten tämä farmari-fordia kehunut mamma saa haukut :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kahdeksan