Lue keskustelun säännöt.
hoitolaukuista..
31.01.2006 |
kyselisin vähän hoitolaukuista.. osaatteko suositella mitään?? meil on ABC Vivon vaunut ja niihin ei tietääkseni saa mistään hoitolaukkuu, vai?? jos ei saa, ni millanen kandeis ostaa?? kui pal niil o loppujen lopuks eroo?? kiitos!!
Kommentit (2)
Tosi tilava (tärkeää kestovaippailijalle ;), kunnon vetskari että pysyy tavarat tallella ja iso vetskarillinen sivutasku. Päädyissä tilavat verkkotaskut.
Irrallinen hoitoalusta plussaa myös.
Työntöaisaan sai kiinni lenksulla jossa jämäkkä nepparikiinnitys.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
mielestäni sellainen on paras jossa on taskuja. Niihin kun laittaa tutit/pullot sun muut pienet tavarat niin ei tarvitse koko kassia purkaa ne löytääkseen.
Materiaalina paras on sellainen likaa hylkivä josta voisi pyyhkäistä tahroja pois.
Mukana oleva irrallinen hoitoalusta on minusta kätevämpi kuin laukussa kiinni oleva, koska alustaa pitää pestä huomattavsti useammin kuin koko laukkua.
Meillä on nyt käytössä rattaiden (solano) mukana tullut Teutonian läpinäkyvää muovia oleva hoitolaukku. Siinä ei ole yhtään taskua, eikä mene kokonaan kiinni. Vain pieni tarranauha kiinnitys.
Niin ja nuo tarranauhat muuten takertuvat inhottavasti vaatteisiin ja tekevät esim. neuleisiin rumia jälkiä!
Jos nyt olisin ostamassa uutta hoitolaukkua luultavimmin päätyisin ostamaan sellaisen kovan hoitolaukun. Muistaakseni olen nähnyt halvempiakin versioita kuin esim. Babybjörn.