Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua kihomatoihin!

Vierailija
25.01.2006 |

pitää hoitaa ja siivota kotona ensin ja sit vasta saa mennä hoitoon. Kyllä on taas työ tarkeätä kun viedään tartuttava lapsi hoitoon. Laiska p****

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikea kuvitella, mitä muuta yhtään vastaavaa siihen teippiin voisikaan jäädä, mitä joutuisi arvuuttelemaan.

Vierailija
2/5 |
25.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei teippejä tarvittu. Apteekin kautta päiväkotiin, lääke alas ja varoitus henkilökunnalle. Kysyin muuten vielä, että pitääkö jäädä kotiin, ei pitänyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ottivat päiväkodissa sitten käsipyyhkeet pyykkiin ja paperit käyttöön käsien kuivauksessa. Varoitus moniste saatiin käteen iltapäivällä. Joidenkin vanhempien mielestä kihomadot on jotenkin hävettävää ja he salaavat sen. Sitten nämä varotoimenpiteet jää tekemättä ja madot vaan tarttuu.



Lapset on tosi mestareita koskettamaan kaikkea. Vaikka jokaista käsipyyhettä vessaan mennessä ja tullessa. Eihän se paljon muuta tarvitsekaan.



Lääkkeen nimi on Pyrvin. Koko perhe ottaa lääkkeen.

Vierailija
4/5 |
25.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taisin provosoitua todella herkästi, kun vedin siitä herneen nenään. Tapauksesta on jo muutama vuosi aikaa, mutta silti tuntui todella pahalta. Olisin mielelläni jäänyt pois töistä tuon takia, mutta en minä käy valehtelemaan työnantajalle, että pitää jäädä kotiin kun kerran ei pidä. Työtehtävätkin on erilaisia eri ihmisillä. Pois jääminen olisi aiheuttanut työyhteisössä todellakin säpinää.



Yritin olla avulias ap:lle ja muillekin asian kanssa painiville. Mutta sainkin, todella, paskat palkakseni.



Mukavaa päivän jatkoa.

Vierailija
5/5 |
25.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap kiittää saamistaan vastauksista ja kysyy vielä.. Onko siis kukaan nähnyt niitä matoja teipissä? Mille näyttävät siinä teipissä (yön jäljiltä)?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä neljä