Tarja vei Uutisvuodossa Saulia ihan 6-0!
Kommentit (24)
Mielestäni tasavallan keulakuvan kannattaakin hallita sosiaaliset taidot.
Ex tempore- juttuja ei näköjään tule yhtään.
Sauli nikotiinin tuskissaan ei pystyisi isännöimään kovin kunnialla mitään kestejä tms.
Tarja se taas pälätti niin mahdottomasti, eihän tuota kukaan jaksa kuunnella.
kysymykset katsottaviksi. Että ei ihan ex tempore tarvitse niiten puhua.
Ja silti Sauli oli noin surkea?????
Lisäksi kehuttiin Halosta säteileväksi, musta se oli ihan tavallisen näköinen. Se epätoivoinen pälätys alkoi kans käydä hermoille.
loppuu ja ex-rakas muistuttaa loppua kohden jääkaappia ja pakastinta, sitten Halonen alkoi selittää muussa yhteydessä omasta jääkaapistaan jotain ja Niinistö siihen kuittasi huulella Mäntyniemen jääkaapista. Halonen ei hoksannut juttua lainkaan.
Nolotti niin vietävästi ne typerät viinajutut....
Vierailija:
Nolotti niin vietävästi ne typerät viinajutut....
Minusta taas Sauli pärjäsi paremmin.
Tarja oli kuin puhekone. Puhetta tuli ja tuli ja vain murto-osa niistä oli hauskoja. Sai olla kyllä äänessä, kun papatti kuin ruutitynnyri.
Sauli kommentoi vähemmän, kyllä. MUTTA, sanomiset olivat nasevia, osuvia ja hauskoja.
Ei se, kumpi puhua hölötti enemmän, ole paremmuuden merkki.
istuva presidentti, niin olisin laittanut toosan kiinni. Ihan oikeasti, sellaisia valmiiksi opeteltuja kompuravitsejä ja tekohauskuutta ei punastumatta voinut katsoa! Oli Halosella kovat paineet, kun viimeksi voitti Eskon samassa lajissa.
Onneksi Niinistö oli coolimpi. Hänen huumorinsa vaatii kyllä jonkin verran ajattelua. Ei kaikkea meinaa heti tajuta. Tulee Neil Hardwick mieleen.
Huomaa että rouva presidentti on Kallion kasvatteja. Täysin rahvaanomainen, ylilihava, itsestään huolehtimaton ihminen.
kiva tunnelma päälle. Oli kumpi tahansa huonompi tai parempi. Kiva näin:-)
Musta lehtien mässäys sillä, ratkaiseeko Tuttu Juttu vai tällä kertaa Uutisvuoto on puppua.