Lue keskustelun säännöt.
Pitäiskö mun ostaa ex-miehelle synttärilahja lapsen puolesta?
Kommentit (5)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Minusta on kurjaa, kun me aina annetaan miehen lapselle rahaa äiteinpäivälahjaan, joululahjaan yms. mutta äitinsä ei koskaan isäinpäivälahjaan, joululahjaan tai mihinkään muuhunkaan. Asuu äidillään. Ei miehelläkään ole mitään välejä eksäänsä, mutta sehän lapsen ilo saada ostaa toiselle vanhemmalle jotain pientäkin ja siitähän tässä on kyse.
Tosin teillä muksu on vielä niin pieni, mutta sitten kun on lahjaiässä, niin ei se paha uhraus ole antaa muutamaa Euroa lapselle.
koska lapsi antaa sen lahjan sydämestään ja nauttii kun isä on iloinen! sama pitäisi tietty toimia toisinkin päin...
Lapsi piirtää tms. ja sinä muuten autat kortin teossa.
Lapsi on 2v eli ei voi vielä isälleen lahjaa itse ostaa. Minua ei pätkääkään kiinnosta koko tyyppi eikä sen vanheneminen