Lue keskustelun säännöt.
Britax BabySafe Plus ja Lodger Bunker -lämpöpussi
23.12.2005 |
Käyttökokemuksia tiedustelen (kyselin tätä myös Odotus-palstalta):
- Turvakaukalossa on 5-pistevyöt, onko siinä mahd. käyttää Bunkeria?
- Ajatuksena on käyttää sekä turvakaukalossa että sitten siitä nopeasti siirtää vauva pusseineen rattaisiin, käykö näin?
Kommentit (2)
Britaxin haaravyön lukko-osakin on niin iso mötikkä, että mietin mahtaakohan sekään mahtua Bunkerin vast. aukosta...
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Moi
Meillä käytössä molemmat ja täytyy myöntää että Lodgerin pussia ei nopeasti irroteta - turvakaukalosta pitää vyöt irrottaa takaa, jotta pussin saa kiinni ja pois. Kieltämättä aika hankalaa. Tai sitten en ole keksinyt nopeampaa vaihtoehtoa:)
Näin käytän tuota yhdistelmää: , meillä on Teutonian Solano matkarattaat ja niissä adapteri Britaxin kaukalolle. Kätevää ainakin ostosreissuilla kauppakeskuksissa kun poitsu yleensä autossa nukahtaa, niin ei tarvitse riisua toppahaalaria - avaan vaan tuon Lodgerin sisällä.