Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttakaa :(

Vierailija
16.12.2005 |

Olen asiakaspalvelutyössä harjoittelijana ja minun piti saada sieltä vakituinen työpaikka. Sinne palkattiin kuitenkin toinen ja aloin epäilemään, että en taidakaan saada työtä. Noh, tänään selvisi, että en saa jäädä harjoittelun jälkeen. Olin tietenkin järkyttynyt mutta en näyttänyt sitä kenellekään. Menin laittamaan tavaroita hyllyyn kun viestin tuoja (joka kerto etten saa jäädä) tuli käskemään asiakaspalveluun. Menin ja yritin olla ystävällinen mutta olin aivan shokissa ja omissa ajatuksissani ja ilmeisesti vaikutin sitten tylyltä. Tää asiakas oli soittanut ja valittanut saaneensa " helvetin tylyä" palvelua minulta :( Tiedän joutuvani maanantaina puhutteluun ja pelkään, että mut erotetaan kesken harjoittelun :( Onko reilua laittaa järkyttynyt ihminen asiakaspalveluun??

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
17.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan normaalia tuo on ja asiakkaasi saattaa olla vaan joku

yltiöherkkä ihminen, joka ei kestä hermostuneisuutta myyjältä.

Tottahan on, että pitäisi pitää pää kylmänä eikä kostaa asiakkaille

omia kärsimyksiään.

Vierailija
2/5 |
16.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskon että ymmärtää mikäli esität hänelle asian vilpittömästi ja pahoittelet kuitenkin samalla asiakkaan saamaa huonoa kuvaa sinusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletkohan oikealla alalla kuitenkaan?

Vierailija
4/5 |
16.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

asiakas reklamoi saamastaan palvelusta. tämä ei varmasti ole esimiehellesi ensimmäinen saatikka viimeinen kerta kun hän on ottanut reklamaation vastaan. toivottavasti hän osaa käyttäytyä ammattimaisesti ja kohtelee sinua sen mukaisesti. hän voi kyllä sanoa sinulle, ettet ole toiminut yrityksen arvojen mukaisesti tuossa tilanteessa ja että tulevaisuudessa hän toivoisi sinun toimivan toisin, mutta siinä se. ole rohkea ja reipas, pahoittele sattunutta ja kerro ettet normaalisti ikinä toimi noin, kyllä se siitä.



t.esimies asiakaspalveluammatissa

Vierailija
5/5 |
16.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutenkin on ollut tuolla harjoittelussa vaikeaa ja nyt vielä tämä. Otin tossa vähän rauhoittavia ja nyt on hälläväliä olo. Ei millään ole mitään väliä. Kiitos teille vastanneille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kaksi