AUUUU! Menee hermot koiran kanssa!
Joka ikinen yö klo 02:00 alkaa se vinkuna ja vikinä, ulos pitäisi päästä. Vaikka käytetään illalla ennen nukkumaanmenoa ulkona, niin silti pitää JUURI kello kaks päästä ulos. :(
Koira on 7-vuotias, joten ei kai se nyt vielä ole vanhuuden oireita??? Koira on pienehkö keskikokoinen seropi.
Kommentit (4)
jos on vähänkään muita oireita - ettei ole mikään tulehdus/munuaissairaus. Vaikka silloin luulisi päivälläkin pissittävän useammin. Tai sitten siitä on vaan tullut tapa? Mutta kannattaisi varmaan ensin sairaudet sulkea pois, ja sitten miettiä, miten sen tavan saisi poistettua - mitä jos jätät huomiotta, väsytät päivällä kunnon lenkeillä jne?
ja juoksut puolenvuoden välein.Tosin 9v nyt pidempi väli,et alkaa pikkuhiljaa mummotauti vaivata.
Tuli mieleen et voisko olla virtsarakon tulehdus,käytä kokeissa.Tai sit juoksu alkamassa...?
ja juoksusta johtu....olin kans jo viemäs lääkärii mut nyt ku juoksu loppu ni loppu vikinäki öisin ja koira taas normaali!!!
on jokut tauti, esim. virtsaputkentulehdus tai vastaava että iskee hätä useammin