Hirveä murhainfo: Niinistö tappaa Putinin, Medvedevin ja yritysjohtoa ensi viikolla Moskovassa.
Mikäköhän metodi? Olisko sillä se flunssapiikki? Jospa sillä on urpilainen, sisar hento valkoinen, piikin kanssa jossain takataskussa ja tarjoavat suomalaista lääkettä. Päästäisiin helpolla eroon noistakin naapureista ja laajennuttaisiin sit tonne itään. Saisivat suomalaiset unelmatkin lopulta täyttymyksensä ja päästäisiin kaikista ryssistä ja ryssänheimoisista ja vois sit avata ovet ja ikkunat Pietaristakin Natoon.
Tämäkö se on sitä presidentin ulkopolitiikkaa? Ei pressaa kait mihinkään vastuuseen mistään rikoksista voi laittaa, sillä jos voisi niin eihän se voisi johtaa noita talous- ja pankkisotajoukkojaan yhtään minnekään. Ihan sen on oltava kuin joku kuningas tai vaikkapa itse Pietari.
Olkaa siis varuillanne - ensi viikolla se tapahtuu: Niinistö tappaa Putinin, Medvedevin ja yritysjohtoa... Mikä lehti kertoo sit tämän ihan ekana?