Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Huomaako ulkopuoliset kemian kahden ihmisen välillä?

Vierailija
19.01.2013 |

Mistä sen huomaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisiko näistä?

Vierailija
2/3 |
19.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitää kiinnittää asiaan erityistä huomiota, niin ehkä sitten voi huomata. Ja paljon riippuu tietysti siitä, minkä verran asianosaiset pyrkivät peittelemään kemiaansa. On esim. mahdollista olla katsomatta toisiaan, kun on muita paikalla. Usein ihastuneilta kuitenkin lipsahtaa jotakin sanallista, josta voi päätellä kiinnostusta olevan ilmassa.



Miehet tulkitsevat ihastuneita naisia joskus väärin, esim. työpaikalla nainen voi olla ihastunut, mutta "väärä" mies luulee tunteiden kohdistuvan itseensä ja tekee aloitteen. Näin on käynyt minulle kahdesti. "Oikealla" miehellä oli pokassa pitelemistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mä olen ainakin huomannut pariinkin kertaan ihan nappiin, koska satun olemaan aikamoinen tarkkasilmä vaikken siltä niin vaikutakaan. Ja sehän se just auttaa asiaa, hah. Kivaa omaa viihdettä oli eräässä työpaikassa harrastaa veikkaamista tietyistä suhteista ja oikeaanpa osuin, mikä selvisi sitten kun oltiin virkistyspäivillä.