Plussasin äsken!!!! Huoli alkoholinkäytöstä :(
Join keskiviikkona yhden siiderin, ja torstaina neljä lasia viiniä (pieni lasi, oisko 12 cl?) illan aikana.
Tein testin äsken, ja plussaa näytti.
Olenko voiut vahingoittaa alkiota?
Kommentit (10)
Jos ja kun lopetat alkoholinkäytön nyt, mitään vahinkoa ei todellakaan ole tapahtunut juomisestasi johtuen!! Alkio on tähän mennessä altistunut juomallesi alkoholille mahdollisesti ja vain minimaalisesti diffuusion keinoin, ja se on täysin eri luokkaa oleva altistus kuin suora istukkayhteys, jota siis ei ole vielä muodostunut.
kiinnittyy. Miksi diffuusion avulla alkio saa vain ravinteet, mutta ei alkoholia?
itse plussasin abijuhlien jälkeen, jota ennen juhlittiin kavereiden kanssa muutamana päivänä. Neuvolassa sanottiin ettei tarvitse olla huolissaan, ja mulla viikot just kanssa jotain 4 paikkeilla. Terve poika syntyi :). Oikein paljon onnea odotukseen!
Et ole vahingoittanut alkiota, ole huoleti.
En jaksa uskoa, attä olet saanut tuhoa aikaiseksi :) Niin ja paljon onnea!
Paljonko sinulla on nyt viikkoja?
En jaksa uskoa, attä olet saanut tuhoa aikaiseksi :) Niin ja paljon onnea!
Viikkoja olisi siis ilmeisesti 4+0?
Ap
Ei pienintäkään syytä huoleen, ihan oikeasti.
Nauti raskaudestasi!!
jollain tavalla vaikuttanut solujen jakaantumiseen noin alkuvaiheessa. Muista mahdollisista pienemmistä ongelmista ei voi tietää. Tuskin noin vähäisellä määrällä alkoholia on vaikutusta. Suuria ongelmia tulee jos käyttää säännöllisesti alkoholia tai suuria määriä kerralla.
Onhan sitä vahinkoa voinut tulla, mutta voi olla ettei olekaan. Ei sitä kukaan voi varmuudella tietää.
Toivokaamme parasta.