Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Työssäkäyvät äidit, kuinka paljon teillä on omia menoja?
03.01.2013 |
Poden aina huonoa omatuntoa, olenko liian vähän kotona:
- Liikuntaharrastuksia kahtena arki-iltana (molempina olen vähän aikaa kotona), lapsi isänsä kanssa kotona
- Liikuntaharrastus viikonloppuna 1 h, lapsi sukulaisilla hoidossa
- Viikonloppureissu ilman lapsia 2 kertaa vuodessa
- Työmatkoista kertyy noin pari iltaa poissaoloa kuukaudessa.
Olenko liian paljon pois kotoa? Kaikki käyvät töissä ja päiväkodissa. Lomat ja viikonloput (poislukien se yksi tunti) vietetään tiiviisti perheenä.
Kommentit (2)
Mutta ei minusta kuulosta pahalta. Mulla melkein sama, mutta vähemmän työmatkoja. Olen karsinut ne pois. Käyn 2-3 kk välein.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
voi kukaan ulkopuolinen sanoa mitään vastausta...Se riippuu ihan teistä kaikista, perheenjäsenistä ja yksiköstä nimeltä Perhe. Itse tunnen huonoa omaatuntoa parista viikottaisesta poissaolosta kotoa, mutta tiedän olevani vähän kohtuuton itseäni kohtaan. Sun pitää ap jutella miehesi kanssa, mahdollisesti lapsiesi kanssa (riippuu heidän iästään), te ratkaisette, mikä on hyväksi teille.