Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

minkä takia makuunin ennätysjahdista ei saa karkkia yöllä?

Vierailija
05.12.2005 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onpas törkeää! Mutta haluavat varmaan keskittyä vain niihin videoihin. Itse käyn makuunissa vain karkkien takia

Vierailija
2/4 |
05.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän kaupatkaan saa olla auki kuin korkeintaan klo 21 asti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisko yks syy ainakin se, että öisin tulee jotain kännistä porukkaa, joka ei tajua mistään mitään ja on helpompi laittaa vaan ne karkit piiloon kuin tapella niiden kanssa siitä paljonko ne on mennyt niitä suuhunsa napsimaan.



Alkoholin myyminen on kiellettyä klo 21 jälkeen, kaikkialla muualla kuin anniskelupaikoissa. Kaikkea muuta saa myydä mitä normaalistikkin, eli ruokaa, tupakkaa JA karkkia. :)

Vierailija
4/4 |
05.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

aikaa on kyl jokunen vuosi. Olin duunissa ja tän raflan vieressä on makuuni. Alkoi karkkihammasta kolottaa joten siitä vain naapuriin shoppailee eikä kukaan mitään estellyt ettei karkkia saisi ostaa..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kolme