Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Mien voitte sanoa ruokaa paskaksi tai moskaksi?
14.12.2012 |
Noissa ruokaketjuissa tällaista näkee joka kerta, nytkin. Häpeäisitte saatanan kermaperseet!
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Minusta kovetettu kasvirasva - glukoosi-fruktoosisiirappi - arominvahvenne ja miljoona muuta lisäainetta ei muutu ruuaksi, vaikka se olisi onnistuttu tekemään kääretortun näköiseksi.
En minä kenenkään nakkikastiketta sano paskaksi tai moskaksi, enkä kommentoi mitään, vaikka olisi tuollainen kääretorttu pöydässä. Saatan jopa antaa lasten ottaa palat, vaikka sisällä nirskahtelee, kun katson niiden syömistä.
häpeällistä käytöstä.
eipä ole kyseiset oppineet ruokaa kunnioittamaan,saatika että olisivat koskaa nälkää nähneet! :(
Alue: Aihe vapaa
Ja yleensä nää paskaruoan ihmettelijät on jotakin ajatusmaailmaltaan wt-perinteen mukaisia insinööri/KTM-perheitä, jotka kokee olevansa muita ylempänä sen takia, että voivat katsoa toisten ruokailutottumuksia pitkin nenänvartta.
Hyi eineksiä hyi paskaa, ei meillä vaan!
No sulka hattuun sitten sulle, ja nyt painu vittuun! Ruoalla - varsinkin lähi- ja luomuruoalla kehuskelu ja nakkikastikkeen kuvailu PASKAKSI on just tätä semi-sivistyneen ulkokultaisen kaupunkilaisvihervasemmistoporukan lempipuuhaa.