Hurghadan Jungle Aqua park resort vauvan kanssa
Hei! Mietimme kuumeisesti Egyptin matkaa keväälle 2013 - Jungle Aqua Park tuntuu parhaalta vaihtoehdolta, koska mukana olisi kaksi koululaista, jotka varmasti viihtyisivät vesipuistossakin!
Matkassa on kuitenkin myös keväällä 8kk ikäinen vauva, joten kysyisin, onko tuossa hotellissa mahdollista lämmittää vauvanruokaa, keittää pulloja ym. ja onko mahdollista varata Finnmatkoilta tähän hotelliin ns. vauvapaketti, johon kuuluu rattaat yms.
Retketkin kiinnostavat, mutta pikkuisen kanssa varmaan vähän rajoitettua se retkeily.. onko kokemuksia/vinkkejä? :)
Kiitokset etukäteen mahdollisista vastauksista...
Kommentit (5)
Kiitokset vastauksesta!
Saraya Suites oli ensimmäinen vaihtoehtomme, mutta arvelimme, että koska vesipuistoon tarvitaan kuljetus, sinne ei tule välttämättä sitten niin usein lähdettyä kuin jos puisto on oman hotellin alueella. Harkitsemme asiaa kuitenkin vielä! Tuo mikro voisi olla hyvä juttu.
Olimme viimevuonna 2 kouluikäisen lapsemme kanssa Saraya Suitesissa ja oli aivan loistava valinta!!
Se pikkubussi joka läheiseen (silloin juuri avattuun) vesipuistoon vie, lähtee siitä hotellin edustalta ja matka kestää ehkä 5-10min.
Eli meidän perheeltä ääni Sarayalle, haluamme sinne uudestaan:-))
Kiitos tästäkin tiedosta! Millainen Sarayassa oli tuo ruokailupuoli? Jungle Parkissahan on peräti kuusi ravintolaa. Ollaan mietitty 2vk matkaa ja ehtiikö all inclusiveen siinä ajassa jo kyllästyä... ;) Me kyllä ollaan aika avoimin mielin liikenteessä eikä pienistä hätkähdetä.
Ja meillä mukana 1vuotias.. mihin päädyitte teidän lomanne kanssa ja milloin olette menossa? :)
Hei!
Kiitos viestistäsi! Jungle Park on erinomainen valinta vesipedoille, mutta valitettavasti hotelliin ei voi etukäteen varata rattaita tai syöttötuolia. Rattaat kuitenkin kuljetetaan veloituksetta ruumassa, joten nekin saatte helposti kotoa mukaan matkaan. Suosittelen kuitenkin tutustumaan myös Makadi Bayn alueella sijaitsevaan hotelli Saraya Suitesiin. Saraya Suitesin asukkaille matkan hintaan sisältyy sisäänpääsy lähellä sijaitsevaan vesipuistoon, jossa on kaikkiaan 46 liukumäkeä. Tähän hotelliin on etukäteen varattavissa myös tuo toivomanne "vauvapaketti" ja huoneistovarusteluun kuuluu mikroaaltouuni. Huomioittehan kuitenkin, että hotellille varattavat lastenrattaat ovat usein sellaiset, joita ei saa makuuasentoon ja eivät tästä syystä sovellu vauvoille.
Useimmille Finnmatkojen retkistä myös pienimmät matkustajat ovat tervetulleita. Retkestä riippuen tulee kuitenkin ottaa huomioon, että saatavilla ei välttämättä ole esimerkiksi kunnon hoito- tai pesutiloja.
Lisätietoa Saraya Suites FFFF:
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/egypti/hurghadan-rannikko/makadi-bay…
Terveisin,
Elsi/Finnmatkat
myynti@finnmatkat.fi