Mulla on ongelma:
olen raskaana ja nyt vatsa alkaa olla sen verran iso ettei normivaatteet enää kohta mahdu. Kaivoin esikoiselta jääneet äitiysvaatteet kaapista, niitä on tosi paljon, ja toki ajattelin että sieltä sitten vaan kuteita päälle. Esikoinen on syntynyt 2v sitten joten ihan on nämä vaatteet vielä muodin mukaisia.
Mutta mutta. Mua oksettaa kaikki mun äitiysvaatteet. Olen raskaana viikolla 10, ja pahoinvointi on ollut tosi lievää, mutta en tosiaan saattanut laittaa mitään vanhoista mammavaatteista päälleni, kuvotti niin paljon.
Menin sitten kauppaan etsimään uusia äitiysvaatteita ja SAMA ILMIÖ TOISTUI! Yhtä ainoaa vaatetta en pysynyt sovittamaan, jonkun sentään otin käteen mutta mun pakko laittaa vaatteet heti takas rekkiin ja poistua kaupasta.
Mitä ihmettä mä teen? Netistä olen nyt koittanut katella vaatteita mutta en oikein löydä sieltä mitään, tai en siis uskalla tilata jos koko ei menekään kohdalleen. Mistä mä saan mammavaatteet oksentamatta niiden päälle???