Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihanaa, seiska saa ehkä viivansa takaisin!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen neuvonut lapsia tekemään sen poikkiviivan ettei tule sekaannuksia. Yläkoulun opet ei välitä vaikkei ole ohjeen mukainen kun tekevät sellaisia seiskoja itsekin



Oli kyllä niin idioottimainen muutos, heti alusta asti oli selvää että menee sekaisin ykkönen ja seiska

Vierailija
2/5 |
10.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis valtion virallisen ohjesäännön mukaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ärsyttävää kun saa olla kyselemässä, että "kumpi tää on". Tosin nykyään olen lopettanut kyselemisen ja sanonut oppilaille, että jos en saa selvää esim. kokeessa, niin en arvostele ja nolla pistettä napsahtaa ko. kohdasta.



Ihan typerää tommonen ulkoasulla kikkailu.

Vierailija
4/5 |
10.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin pystytetään monta komiteaa, työryhmää, aivoriihtä pohtimaan seiskan poikkiviivan poistamista. Sitten on vuorossa lausuntokierros kunnille, kouluille, virastoille yms. Sitten komiteat, työryhmät ja aivoriihet käyvät läpi lausunnot. Sitten asia siirtyy hallituksen käsiteltäväksi ja lopulta eduskunta äänestää seiskan poikkiviivan poistamisesta.



Ja sitten sama uudelleen poikkiviivan palauttamiseksi...

Vierailija
5/5 |
10.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

oon käyttänyt sitä aina, en oo kuullutkaan että sitä ei sais olla :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kolme