Mistä apua? Tyttäreni seurustelee efebofiilin kanssa!
20 vuotias tyttäreni on alkanut seurustelemaan 32 vuotiaan miehen kanssa. Efebofiilihan on kiinnostunut murrosikäisistä ja juuri sen ylittäneistä. Miten saisin tyttäreni näkemään, että mies on sairas?
Kommentit (5)
Itse olet kun yrität aikuisten ihmisten suhteesta löytää väkisin jotain sairasta!
Tytöillä on murrosikä yleensä 12-vuotiaana, joten tyttäresi on ilmeisesti poikkeuksellisen hitaasti kehittynyt?
Ei lähelläkään murrosikää.. Joka alkaa lähes kaikilla tytöillä jo
Ala-koulu luokilla. Mies on tytärtäsi 12 v vanhempi.. Ei paha ikäero enään tuon ikäisillä. Molemmilla isovanhemmillani on ikä eroa keskenään 10 v. Myös isäni uusi vaimo on isääni 12 v. Nuorempi.
Olisi eri asia, jos tyttäresi olisi 15 ja mies 27, jolloin maailmat aivan erilaiset. Usko pois 32 vuotias mies on vielä nuori ja henkinen taso yleensä verratttavissa 20-25 v. Naiseen. Äitini sanoi 30 vuotiaita vielä pojiksi..
Niin ja olen itsekin 21 ja olen naimisissa, sekä 1 v tytön äiti.
20 vuotias tyttäreni on alkanut seurustelemaan 32 vuotiaan miehen kanssa. Efebofiilihan on kiinnostunut murrosikäisistä ja juuri sen ylittäneistä. Miten saisin tyttäreni näkemään, että mies on sairas?
niin pokaat sen äijän!
kun kyllästyt tai ei muuten vaan enää huvita, niin annat sille sitten vaan kenkää perseelle.
tyttärelläsi on tod. näk. ikäistään seuraa jo siinä vaiheessa.
vink-vink: kokemus on valttia näissä hommissa :-)
Itse "seurustelin" tai oikeastaan tapailin hieman yli parikymppisenä yli viisikymppistä miestä ja kuvittelin sen olevan normaalia. Nykyään koko ajatuskin tuntuu kyllä vastenmieliseltä ja on tullut mieleeni, että mitä ko. miehen mielessä liikkui oikeasti. Kun siis siinä kävi vielä niin, että hän ei koskaan edes halunnut alkaa oikeasti seurustella kanssani, vaan olin vain ns. "löysässä hirressä" monta vuotta, kun odottelin hänen aloitettaan suhteen etenemisen osalta - ja sitä aloitettahan ei koskaan tullut.
Jos itselläni joskus olisi tytär, niin neuvoisin pysymään kaukana selvästi vanhemmista miehistä, sillä ainakin itselleni tuli hieman "hyödynnetty" olo ko. suhteesta. Nuoremmat/melkein samanikäiset miehet myös monesti ovat reilumpia ja rehellisempiä.