Vauvat on ihan kivoja, mutta MÄ VIHAAN VAUVAKUUMEILIJOITA!
Ne epätoivoiset kuukausi kuukauden jälkeen ensin toiveikkaat ja sitten maan suruun vaipuvat ihmisrauniot ovat ärsyttävintä maailmassa! Lapsia tulee jos tulee. He eivät ole mikään perhanan perusoikeus. JOS se lapsi on aivan pakko saada niin adoptoi. Jos et saa adoptoida niin olisit paska vanhempi biologisellekin lapselle. Ja jos on aivan pakko fiksoitua tuohon yritysrumbaan, niin PLEACE: ÄLKÄÄ VAIVATKO SILLÄ MUITA. OMA VALINTA.
Kommentit (6)
koskaan kukaan vaivannut, ellei nyt vaivaamiseksi lueta parhaan ystäväni kanssa käymiämme keskusteluja heidän sekundäärisestä lapsettomuudestaan.
Mitään kuumeilukeskusteluja en lue. Mäkään en tullut helpolla raskaaksi, parille ihmiselle ehdin siitä avautua.
Se, ettei "kelpaa" adoptiovanhemmaksi, ei välttämättä tarkoita sitä, etteikö olisi ihan kelpo vanhempi. Adoption voi estää esim. vanhemman ikä.
Miks sä vaivata mielipiteilläs muita jos eivät toisin ajattelevatkaan mielestäsi niin saisi tehdä.
Muutenkaan ei elämässä saa kaikkea, ja sen kanssa on elettävä.
Kakkoselle, miks sä käyt niitä lukemassa jos ärsyttää? Ne sielä omassa kuplassaan hakee vertaistukea, hyvä niin.
Ja se on kyllä apu tappio jos ei koskaan tunne sitä kuumetta, toivoa ja epätoivoa
Miks sä vaivata mielipiteilläs muita jos eivät toisin ajattelevatkaan mielestäsi niin saisi tehdä.
kurkkuani myöten täynnä turhaa ruikutusta.
ap
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/3/vauvakuume
Hitsi mitä nimiä nuilla keskustelunavauksillakin on "Elokuiset" ja muuta lässynlää...