Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nainen, haluaisitko olla taloyhtiön huoltomies?

Vierailija
10.10.2012 |

Huvikseni vaan pientä galluppia heitän. Ajattelin vaan että huoltomiehet kulkevat aika paljon ihmisten kodeissa ja pääsevät siten näkemään miten nämä elävät. Jotkut tietty laittavat paikat kuntoon ennen huoltomiehen käyntiä mutta kaikilla ei ole tilaisuutta. Ehkä tämä puoli vetoaisi jonkinlaiseen ihmistyyppiin? Tunnusta suoraan jos olet kyylääjä, tai muuten vaan uteliaisuus kutkuttaa ihmisten elintapojen suhteen. Tai ehkä sinulla on aina haku päällä sisustusvinkkien suhteen, ja haluat nähdä ihmisten ratkaisuja.



Haluatko nyt huoltomieheksi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulet, että naiset eivät tiedä, että tuohon liittyy paljon olennaisempiakin juttuja kuin vain se, että pääsee katsomaan ihmisten koteja.



Olen aikoinaan tehnyt ovelta ovelle mielipidemittauksia ja voin sanoa, että ihmisten kodit todella ovat aika kirjavassa kunnossa ja keskimäärin kammottavia lääviä.



Ei ole mitään hinkua päästä niitä vakoilemaan.



Lisäksi huoltomies joutuu a) päivystämään oikeastaan jatkuvasti, jos ovat suoraan yhden taloyhtiön käytössä, b) tietämään hyvin paljon lvi- ja rakennustekniikasta, c) tekemään fyysisestikin raskaita huoltotoimenpiteitä ja d) olemaan tekemisissä ihan selkeästi hullujen ja vainoharhaisten ja ihmiskontaktinnälkäisten asiakkaiden kanssa.



Alipalkattua duunia, eikä todellakaan houkuttelevaa.



Vierailija
2/3 |
10.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulet, että naiset eivät tiedä, että tuohon liittyy...

Sä olet alle 25v nainen, etkö olekin? :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulet, että naiset eivät tiedä, että tuohon liittyy...

Sä olet alle 25v nainen, etkö olekin? :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi kaksi