Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kapinoitko murkkuna?

Vierailija
26.09.2012 |

http://assankakena.blogspot.fi/2012/09/syrjaytynyt-puberteini.html



Millainen teini olit? Olitko kiltti vai kauhea? Paiskoitko ovia ja karkasit kylille, ryyppäsitkö vai olitko kunnollinen?



Mä olin kyllä varmaan aika keskiverto puberteetti-ikäinen. En superkiltti, mutta ei mua kyllä tarvinnu kotiarestiinkaan koskaan laittaa tai kauheesti rankaista. Musa pauhas lujaa ja jotain pistin vastaan, mutta aika helpolla meilläkin on vanhukset kyllä päässy. Kauhulla pelkään, millainen omasta lapsesta tulee, kun nytkin jo näyttäis olevan aika itsepäinen tapaus. Huoh.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ketä tai mitä vastaan? Jos kapina tarkoittaa lakien rikkomista niin en kapinoinut jos taas oman paikan löytämistä maailmassa niin toki kapinoin. En mennyt esim. ammattikorkeaan, minne minä olisin isäni miestä kuulunut vaan kauppakorkeaan, joka oli tarkoitettu paremmille ihmisille. Isäni mielestä siis olin hankala, kun kehtasin olla eri mieltä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kaksi