Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millä nopeasti eroon sormien turvotuksesta?

29.11.2005 |

Pitäisi saada vielä yksi sormus pois sormesta mutta se on nyt jumittunut sormeen kun samasta sormesta kiskoin väkivalloin jo yhden sormuksen pois. Mitä voisin tehdä turvotusta laskeakseni ettei sormusta tarvitsisi leikata irti? Pikainen apu olisi nyt tarpeen, KIITOS!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se ei turvotusta poista, mutta sormus saattaa helpommin sujahtaa sormesta. Eli peset siis vaan kädet lämpimän veden alla, ja hierot reippaasti saippuaa mukaan. Toivottavasti saat sormuksen pois!! :)

Vierailija
2/2 |
29.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaisin siis kylmää kylpyä käsille! Ja sitten vaikka vielä kyytipojaksi nestesaippuaa. Eikä kannata kiskoa jos ei nätisti lähde; kiskominen vain yllyttää sormea turpoamaan. Mieluummin sitten pitää taukoa yrittämisessä ja koittaa myöhemmin uudelleen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla