Nyt alkoi yhtäkkiä pelottamaan
Mulla on ollut voimakkaita tunteita yhteen mieheen jo yli vuoden. Olen kärvistellyt, haaveillut ja ollut ihastunut. Mies on pyörinyt mielessä aamuin illoin. Nyt olen ajatellut että annan miehelle signaalin siitä että minua saa lähestyä, ja rohkaisen aloitteen tekemiseen. Mutta nyt alkoi pelottaa, että jos miehellä ei olekkaan minua kohtaan tunteita? Olen vaistonnut että jotain olisi, mutta en voi olla varma, olemme kohdanneet niin harvoin. Mutta kun olemme ohimennen kohdanneet, olen tuntenut voimakasta himoa miestä kohtaan. Miten kestän mahdollisen torjunnan miehen taholta?
Kommentit (7)
Jos jompikumpi on varattu, niin unohda koko juttu ja jatka päiväuniasi.
Jos se on sinkku niin ei varmasti anna pakkeja... ja jos taas ei ole, niin on hyvä koska on kelvannut jollekin, ja osaa antaa pakit asiallisesti.
Pitäis vaan keksiä joku hienotunteinen mutta selkeä viesti siitä, että olen kiinnostunut tapaamaan hänet jossain privaatisti.
Jos jollain on ideoita, niin vastaanotetaan!
ap
sillä yksinäisyys saman reiän nakertaa...
Pitäis vaan keksiä joku hienotunteinen mutta selkeä viesti siitä, että olen kiinnostunut tapaamaan hänet jossain privaatisti.
Jos jollain on ideoita, niin vastaanotetaan!ap
Jos teet jotain niin mahdollisuuksia on kaksi.