Lue keskustelun säännöt.
G: Mitä et todellakaan tiedä?
Kommentit (6)
Koska kana on evoluution tulos. Ja se on polveutunut liskosta, jotka myös syntyvät munista.
Lisko munakin oli ensin, sillä sekin on evoluution tulos. Alkueläimistä kehittyi muna ja sieltä lisko. Näin lyhennettynä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olen yliopistokoulutettu ja älykäs ihminen, mutten ole koskaan ottanut tästä selvää. Tai ennemmin olen unohtanut sen.
Meneekö ne ilmassa, meidän läpi? Miten ne tietää, minne mennä?
Tunkenut huvikseen ja aikansa kuparia sisäänsä ja alkanut ihmetellä kun ei tule raskaaksi toisin kuin muut?
En ole yksinäinen enkä tekemistä vailla, niin silti kulutan aikaani täällä av:lla.
Laivat kelluvat koska ovat kevyempiä kuin vesi. Vaikka laiva on rautaa, se on ontto eli sisällä on kevyttä ilmaa.
Sähkö on elektronien liikettä. Elektroneja voi liikuttaa magneetilla. Sähkövoimaloissa on valtavia generaattoreita, joissa magneetit pyörivät ja tuuppivat sitten niitä elektroneja sähköjohtoon ja teidän kotiin.
Tekstiviestit kulkevat radioaalloilla kännykästä kännykkämaston antenniin ja sieltä eteenpäin. Ja samaa reittiä takaisin. Kännykän ja muidenkin laitteiden lähettämät radioaallot kulkevat ihmisen läpi.
Jumalasta en tiedä, mutta uskon että on "jotain", koska niin moni on sellaista kokenut.
Oliko muita?