Syökö joku vielä ns. ruuansulatusjogurtteja ?
Mainonta taitaa olla aika lailla vähentynyt.
Tuli vaan mieleen kun jossain lehdessä jotain näistä jugurteista mainostettiin, että ohhhoh, en olekaan nähnyt vähään aikaan noita mainoksia.
(MItä välii mutta anyway)
Kommentit (12)
töissä ihmiset syövät. Järjetöntä.
Ainakin siitä Olo-jugurtista tykkään, ruuansulatuksesta viis veisaan.
kaikki hapanmaitotuotteethan vaikuttaa ruoansulatuksen.
ei tykkää syödä sokerilla kyllästettyjä jugurtteja
Itse käytän Turkkulaista juguttia
Ihanaa, mäkin söisin mielelläni turkkulaista jugurttia, mutta en ole missään nähnyt! Mistä sitä saa?
t. Turku-fani :)
Itse käytän Turkkulaista juguttia
Ihanaa, mäkin söisin mielelläni turkkulaista jugurttia, mutta en ole missään nähnyt! Mistä sitä saa?
t. Turku-fani :)
En syö ja kierrän kaukaa heidätkin jotka syövät. Olen huomannut, että kaikki ruoansulatusjogurtit haisevat todella pahalle merkistä ja mausta riippumatta. Kai niissä on jotakin samaa ainesta sitten.. Karmea lemu, jää oikein leijumaan paikan päälle pitkäksi aikaa kun joku on avannut jogurttipurkin. Alan yökkäilemään jo pelkästä hajusta ja saan migreenin. :D
"Turkkulainen jugurtti" Päivän naurut, kiitos :D
Ei ole syöty, eikä syödä. Kyllä meillä vatsat toimii ihan luonnollisilla tuotteitta, ei tarvitse ahtaa itseensä jotain sokerimössöä joka on muka terveellistä.
koska se on älyttömän hyvää, tykkään myös siitä puolukasta ja persikkapassionista
Se vilja on kuin kaurakeksejä olisi murusteltu jogurttiin, NAM
mutta vaan siksi, kun ne on helposti monipakkauksessa. En viitsi mättää ostoskärryn kahdeksaa yksittäistä purkkia...
Eli siis ei ole vatsavaivoja, sen takia en niitä osta.