ärsyttää laihan vaateongelmat
Miks ihmeessa laihojen pitää valittaa, kun ei löydy sopivia työvaatteita rekistä. Ymmärrän, että on kurjaa jos housut putoaa, mut kuitenkin sopivat housut aina löytyy ja nauhalla saa kireämmäks. Sit kauhea valitus, kun kaikki paidat on niin isoja ettei niitä voi missään tapauksessa käyttää. Onko sillä niin väliä, jos joutuu pukemaan hieman löysän t-paidan työvaatteeksi. Eikä siis todellakaan ole kyse mistään edustustyöstä, vaan likaisesta hommasta. Vaate mahtuu päälle ja ajaa asiansa. Oisvat tyytyväisiä.
Kommentit (5)
jos t-paita löpsöttää missä sattuu. Pukisitko yksivuotiaalle kuusivuotiaan vaatteet, miksi et? On se kyllä oikeasti tosi kurjaa jos housut putoaa.
ellei muualta niin lasten osastolta. Aikuinen nyt tuskin on 1-vuotiaan kokoinen :) Olen ihan samaa mieltä ap:n kanssa. Olen ollut joskus tosi hoikka ja pitkä ja nyt on ikävä niitä aikoja kun mitä vain saattoi ostaa. Ompelijalla pienensin tarvittaessa.
Et sinäkään tykkäisi pukea kaapua päällesi?
Vai puetko? ;)
puhuttiin nyt työvaatteista. Kyllä se on mukavampi tehdä hommia jos on mukavat vaatteet päällä. Liian löysät vaatteet eivät ole kaikkien mielestä mukavat.
ei laiha voi pukee yleen "mitä tahansa". ihan oikeesti, mieti mietn eepämukava olo on liian suurissa vaatteissa, kuinak niitä saapi kursia sopivaksi kaikilla kikoilla. ei todellakaan mukavaa! työvaatteet on työvaattet, kai niissäkin voi tuntua mukavalle. haloo pahvi !
jos t-paita löpsöttää missä sattuu.
Pukisitko yksivuotiaalle kuusivuotiaan vaatteet, miksi et?
On se kyllä oikeasti tosi kurjaa jos housut putoaa.