Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

7-luokkalaiselle engry birds -kamaa???

Vierailija
06.08.2012 |

Meillä on ongelma. Yläkouluun menevä poika tahtoisi kaikki kynät ja kumit angry birdsiä, mutta ei tahdo että ekalle luokalle menevällä pikkuveljellä on saman sarjan tuotteet. Isompi on taivutellut pienemmän haluamaan cars-tuotteita.



Mun mielestä noi disneyn cars-rojut on päiväkoti-ikäisille, ja angry birdsit ekaluokkalaisille, ja seiskaluokkalaiselle ihan perussettiä ilman mitään lapsellista teemaa... Oonko oikeessa?



Nuorempaa kiusataan ekalla luokalla lapsellisista cars-tuotteista, ja vanhempaa kiusataan seiskalla lapsellisista angry birds -tuotteista. Miten toimin?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos lapsia ei haittaa, että niistä kiusataan/huomautellaan, niin osta ihmeessä, mitä haluavat.



Yksi vaihtoehto tietysti on, että ostat pikkuveljelle hänen haluamansa angry birdsit. Saattaapi olla, että seiskaluokkalainen sitten muuttaa mielensä =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kahdeksan