Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mieheni tuli leikkimökistä naapurin rouvan kanssa housut kintuissa!

Vierailija
25.07.2012 |

Koska edellinen postaukseni jäi oikeastaan vaille vastauksia, totesin että otsikko ei välttämättä houkuttele ketjuuni sitä kohderyhmää, jota hain. Siksi otin vähän raflaavamman otsikon ja joutunen tuottamaan pettymyksen, koska ei minun mieheni missään leikkimökissä ole. Ei ole edes miestä saati leikkimökkiä.



Mutta asiaan!



Etsiskelen jotain uutta lukemista blogeista ja tajusin, että te AV-mammat kun olette sosiaalipornon ja yleisen draaman suurkuluttajia. Voisitteko siis listata tähän hyviä blogeja tyyliin Salattu rakkaus yms. Eli siis draamaa ja suuria tunteita!



Edellisen postauksen kolmesta vastauksesta kahdessa puhuttiin lapsista/vauvoista. Teen nyt selkeän EI-listan:



En halua lukea näitä blogeja

- Vauva- tai perheblogit

- Valokuvablogit teemalla "Tällaisen salaattilounaan söin tänään. Ostin kaupasta tällaista makkaraa..."

- Muoti-, meikki- tai sisustusblogit,

- Leivonta-, askartelu- tai käsityöblogeja

- Elämäntapa-, liikunta- tai laihdutusblogeja,



vaan NIMENOMAAN sitä salailua, pettämistä, kaksoiselämää... oikean elämän Salattuja Elämiä. Esimerkkinä nyt tämä salatturakkaus.blogspot.com



(Myös hupiblogit, kuten Tarjoiluehdotus-blogi kelpaavat.)

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Loistava esipuhe. :DD



Onko tää tuttu? http://villijavitunvarattu.blogspot.fi/



suunnittelee tosin bloginsa sulkemista..

Vierailija
2/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kirjoittaa kyllä tosi harvoin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paras kalastus ever!!

Vierailija
4/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paras kalastus ever!!

Nöyrimmät kiitokseni. Saavutin viestini kohderyhmän tehokkaasti :D

-ap

Vierailija
5/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up! Onko näitä lisää?

Vierailija
6/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mihin pyrit ap- aika tylsä aloitus

Pyrin löytämään tämän palstan avulla yksinäisten ja tylsien iltojeni ratoksi blogeja, jotka kertovat oikeiden ihmisten oikeista ihmissuhdesekoiluista. Tämän vuoksi loin aloituksen, joka vetää puoleensa ihmisiä, jota tämä kyseinen aihepiiri (ihmissuhdesekoilut, pettäminen, sosiaaliporno yms.) kiinnostaa. Näin tavoitin sen ihmisryhmän, joka todennäköisimmin tällaisia blogeja lukee.

Olen pahoillani, ettei tämä pyrkimykseni tullut tarpeeksi hyvin esille aloituksessani.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
25.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menin lankaan...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kahdeksan