Ihanat miehet, jotka kirjoittelevat tänne...
Elän onnettomassa liitossa ja huomaan koko ajan kaipaavani ihanaa miestä rinnalleni. "Haku päällä" tavallaan, vaikka en tiedä, pääsenkö miehestäni eroon koskaan.
Tämä palsta tuntuu vilisevän ihania, verbaalisesti lahjakkaita miehiä. Osa heistä on varmasti todellisuudessa naisia, mutta osa lienee tosissaan. Nautin niin hirmuisesti ihanista,
fiksuista kirjoituksista. Voisin varmasti rakastua netissä, kai sellaista paljon tapahtuukin.
Ihanaa haaveilla kaikenlaista : )
Miiru 40v.
Kommentit (11)
Tuon miehen on pakko olla todella älykäs!
Tällä palstalla syntyy aika kaksijakoinen kuva miehistä. Osa esiintyy naisten kirjoituksissa tunnevammasina juntteina ja toisaalta osa kirjoittaa itse ja esiintyy hyvin edukseen olemalla verbaalisesti lahjakkaita ja mukavia lämpimiä ihmisiä. Varmaan ap näihin jälkimmäisiin viittaat.
Tunnistan itsestänikin sen, että vieraan ihmisen kirjoittamalla tekstillä voi olla suuri vaikutus. Erityisesti, kun se muistuttaa, minua siitä tosiseikasta, että maailma on täynnä minulle tuntemattomia ja erilaisissa elämäntilanteissa olevia hienoja ihmisiä -- ja saa siten minut hymyilemään itsekseni.
Ja jos vielä on niin, että olet ap saanut miehiin pettyä, vaikutut ehkä siitäkin, että anonyyminä ei tarvitse olla missään valmiissa miehen (tai naisen) roolissa ja siten voi kertoa asioita suoraan sydämestään.
Saman voisit varmasti kokea sopivan miehen kanssa niin netissä kuin kasvokkainkin. Jos nettijuttua lähdet hakemaan, kannattaa kuitenkin tavata ajoissa, ettei mies ole vaan kauniita sanoja vaan varmistut siitäkin, että kemianne pelaa kasvokkain.
M32
Täällä voi esiintyä minä haluaa. Tunnevammaisuus on sitä, että vastaa itse itselleen.
M32
Omasta mielestänikin olin todella älykäs!
M32
Saamme mieheni kanssa (joka muuten nyt tätäkin kirjoittaa) aina orgasmin, kun olemme täällä.
Viiru40
tai liikaa joutilasta aikaa;-p
T: M41
nyt kaikkien miesten kirjoituksista välitä : D
Ja tunnevajaus liitossani...Totista totta.
ap
jonka vaimo tuntee jo läpikotaisin eikä enää ihaile (koska tietää ettei ihailun aihetta oikeasti ole).
Täällä "älykkäästi ja lämpimästi" kirjoittava mies voi olla tosielämässä syvästi vastenmielinen, läheisilleen tuhoisa surkimus ja pätemisentarpeinen kummajainen :-D
voi olla tosielämässä syvästi vastenmielinen, läheisilleen tuhoisa surkimus ja pätemisentarpeinen kummajainen :-D
perusteella taisitkin juuri kuvailla itsesi? :D
Anna jokin esimerkki.