Millainen ihminen päivittää
jatkuvasti facebookiin tyyliin:
"Tein puolisolleni mansikkakakun, illalla lisää synttärilahjoja ;)"
"Ihana ilta puolison kanssa tiedossa, ihan kaksin
Kommentit (9)
jollekin _tietylle_ ihmiselle jotakin. Joku joka haluaa välittää fb:n kautta jotain tiettyä kuvaa elämästään ja tässä tapauksessa parisuhteessa.
Me miehen kanssa heitetään välillä läppää, että pitäiskö päivittää faceen, että "oma rakas laittoi lihapullia" (ja lisätä kuva) tai "Rakkaan kanssa päiväkävelyllä ja siwassa ostoksilla", kuten eräs tuttavapariskunta tekee.
Kuka kuvittelee. että ihmisiä kiinnostaa.
jatkuvasti facebookiin tyyliin:
"Tein puolisolleni mansikkakakun, illalla lisää synttärilahjoja ;)""Ihana ilta puolison kanssa tiedossa, ihan kaksin
Eikös sitä sanota: Kel onni on, se onnen kätkeköön. Minä olen samaa mieltä. Jatkuva toitotus herättää epäilyjä, onko kaikki kuitenkaan niin hyvin???
Oon kyllä itsekin joskus laittanut jotain "Ihana ilta kullan kanssa tiedossa" yms shittiä, mutta tosiaan ehkä 3 kertaa yhteensä :D Mä oon aika hyvin piilotellut nää ällölässyttäjät, ei tarvitse vaivata päätä lukemalla niitä juttuja :)
toisten päivitykset ärsyttää? En tosiaan tajua.
toisten päivitykset ärsyttää? En tosiaan tajua.
ei kaikkien päivitykset ärsytä tietenkään. Vaan on nämä muutama joille sitten kavereiden kanssa naureskellaan :D
Jos joku kokee että noi on ilmoittamisen arvoisia asioita, niin mitä sitten? Jollekulle toiselle päivityksen arvoisia ovat muut asiat, eikä siitä tarvitse ärsyyntyä sen kummemmin. Meitä on moneen junaan.
Ne nyt on jotain sekunnissa kirjoitettuja ja läpiluettuja heittoja. Kuka niitä niin paljon miettii?
Minusta ihan ok, että jotkut päivittää ihan arkisia asioitakin. Itse käytän FBtä ehkä 2-3 kertaa viikossa. Joskus päivitän jotain ihan pölhöä, joskus on jotain kerrottavaakin.
Vähän huvittaa, kun jotkut käyttää FBtä pröystäilemiseen. Jotkut tuttavat päivittää vain juttuja tyyliin tuliterä Volvomme on saapunut, ajoimme sen juuri kaupasta kotiin. Tai nyt auton mittarissa 3000 km rikki. Tai sitten kirjoitetaan vain, jos on tehty matka, tms. Mutta mitäs niistä.
ja jotkut ihan ulkomaan matkallakin päivittää profiiliaan monta kertaa päivässä! Haloo! Eikö todellakaan ole edes ulkomailla muuta tekemistä kuin istua nenä kiinni facessa!