Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pitäis järjestää juhlat, mutta olen niin huono niissä.

Vierailija
09.07.2012 |

Mieheni täyttää pyöreitä vuosia ja olisi syytä juhlaan, mutta emme saa aikaiseksi edes kutsuja vieraille ja kohta se on myöhäistä. Stressaan tolkuttomasti kaikesta tarjoilusta ja tiedän, että koko juhla menisi minulta tarjoiluista ja lapsista huolehtimiseen.



Olisi upeaa järkätä ns. kaverijuhlat eli ilta voisi jatkua ilman lapsia, mutta emme saa omiamme mihinkään hoitoon, joten se siitä.



Ehkä järkkäämme juhlat kymmenen vuoden päästä sitten.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

valmiiseen pöytään, niin ei tartte emännän kökkiä kyökissä.

Vierailija
2/2 |
09.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku juhlapalvelu. Safkat ja tarjoilut pitopalvelusta jos juhlapalvelusta ei erikseen saa. Lapsille hoitaja mannerheimin lastensuojeluliitosta ja jatkatte juhlia ravintolassa. Kutsut tekstareilla. Avot! Loppujen lopuksi pitopalvelu tulee halvemmaksi ja helpommaksi, kun tekevät ruoat, tarjoilevat, ja hoitavat tiskit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla