Mitä pissavaivaa on alkanut yks'kaks
tulemaan?
Tämmöistä oli jo tiistaina. Vähän väliä ravasin pissalla ja töistä kun kotio pääsin, join tavallista enemmän nestettä + ramppasin edelleen pissalla. Söin myös C-vitamiinia tuplaten.
Keskiviikkona vaiva oli onneksi poissa.
Mutta tänään taas on saanut vähän väliä ravata pissalla, juonut olen sekä vettä isoja lasillisia että VITAL:in karpalo-rypälemehua. ( Tuota ylipäätään olen kitannut keskiviikosta alkaen, mutta eilen illalla aloitin myös veden juomisen ). C-vitaa otin kanssa tässä päivällä. Hieman on alaselkä kipeä tai on sellaista pientä jomotusta ja aamuyöstä kanssa jonkin aikaa särki selkää.
Onneksi ei sentään pissatessa - ainakaan vielä - kirvele.
Huomenna vain pitäisi lähteä reissuun. Toivottavasti tästä ei vain kehkeydy pissatulehdusta.
Kai tästä voi mennä lomapaikkakunnan terkkariin käymään, kun ei sieltä pysty noin vain palaamaan takaisin omaan terkkariin hoidettavaksi? Jos siis tämä tästä vielä pahenee.
Kommentit (2)
Mutta kun tänne ei päivystykseen saa mennä, kuin hätätapauksissa.
Ei tätä vaivaa kai sellaiseksi lasketa.
Ja mahtaako tuolta muka heti saada mukaan ab-kuurin?
(Kun pitäisi olla sen nelisen tuntia pissaamati ennen näytettä ja juuri kävin äsken vessassa. Seuraavan näytteen pystyisi siis antamaan vasta iltayhdeksältä ja näin viikonloppuisin muutenkin saattaa päivystys olla tupaten täynnä porukkaa.)
Ja saisit ab kuurin?