Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

MIKSI mies kiroilee suuttuessaan?

Vierailija
06.06.2012 |

Muuten kunnollinen, ei wt, perheenisä suuttuessaan alkaa suotaa ihan kamalaa kieltä. :( lapset on kusipää-äpäriä, vaimo ämmä ja joka toinen sana on kirosana. Muuten on sivistynyt ja ihan tavallinen, mutta suuttuessaan muuttuu ihan käsittämättömäksi, kiroilee ja huutaa kahta kauheammin jos huomauttaa. Häpeän niiiiin paljon että pistää vihaksi! :(

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

perheterapian paikka

Vierailija
2/3 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietenkin se on paha, jos aletaan muita haukkumaan ja vedetään vielä lapsetkin mukaan haukkumalla nekin...siitä pitäisi päästä eroon, mutta muuten nyt en katso niin pahalla, jos toinen suuttuessaan kiroilee.



Ihmiset ovat erilaisia suuttujia. Toiset ovat hiljaisia ja selvittävät asiat sitten ihan rauhassa, mikä on tietenkin se paras vaihtoehto. Jotkut ovat hiljaisia, mutta asioita ei saa selvitettyä vaan he kyräilevät sitten viikkotolkulla. Itse suuttuessani kyllä kiroilen ja huudan - muutama minuutti menee siihen, sitten lähden ovet paiskoen tupakille ja ärisen siellä itsekseni ja sen jälkeen onkin pahimmat höyryt päästetty ulos ja riidan voi selvittää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kyllä nimittele yleensä. Olen minä joskus lapset haukkunut idiooteiksi.



Kun oikein kiehuu, niin että tekis mieli lyödä nyrkillä seinään, niin sen saman tunteen saa purettua kiroilemisen kautta. Mulla on siis todella alkeellinen toimia suuttuessani. Verbaliikka ei riitä, vaan näen todellakin punaista, eikä aivot toimi niin että saisin sanallisesti perusteltua asioita. Kiroilemalla kuin tukkijätkä saan kiukun purettua.



t. filosofian maisteri, ylempi toimihenkilö