Paljon noin maksaa koko lysti gynellä (yksityinen)?
Kommentit (8)
Keväällä 2011 gyne, ultra + papa oli vähän reilu 500. Eli kassalla tuli aikamoinen hyperventilaatiokohtaus... Tämä siis Hesassa.
ja ultra vajaa 90e. Oulu,Mehiläinen.
Keväällä 2011 gyne, ultra + papa oli vähän reilu 500. Eli kassalla tuli aikamoinen hyperventilaatiokohtaus... Tämä siis Hesassa.
Tuskinpa sentään...
diacorissa loppuraskauden ultrassa, kun oli ollut kipeitä supistuksia ja muutenkin alkoi olla tosi tukala olo. Maksoi vuosi sitten 160e, arkena päiväaikaan siis. Jokaisella lääkärillä on omat hinnat, Diacorin sivuilta näkee ainakin arkihinnaston.
kävin just eilen Mehiläissä Vantalla. Lääkärinpalkkio 79e, munasarjojen ultraus 99e ja toimistomaksu 13,50!!! onneks sai sentään sen kelavähennyksen. Eli "lysti" maksoi 148e.
Tammikuu 2012 jäi maksettavaa noin 130 e.
Muistelen, että oon joskus pari vuotta sitten käyny Terveytalossa ja maksoi 79 e, voikohan olla totta?
150e Järvenpäässä