Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Naama naarmuilla

Vierailija
02.06.2012 |

kun vajaa kolmevuotias tytöntylleröni hermostui silmälasikaupassa. Kielsin koskemasta laseihin ja kun ei totellut, nappasin kainaloon ja lähdettiin pihalle. Sain naamaan aika pahat naarmut, kun lapsi alkoi riehua ja huutaa.



Oltiin lähdössä kotiin kauppakeskuksesta, kauppareissu oli jo joka tapauksessa lopuillaan, hauskat jutut takana (leikkipaikka, hampurilainen, jätski).



Mikä olisi ikään sopiva rangaistus? Miten tällaisessa tilanteessa pitäisi toimia ettei toistuisi? Ei siis ole koskaan aiemmin raapinut, on muutaman kerran yrittänyt, muttei onnistunut.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rangaistuksen olisi pitänyt tapahtua heti.

Vierailija
2/2 |
02.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta kai tilanne meni jo, mutta mitä olisi pitänyt tehdä? (En ala tilittää mitä tein, kyselen nyt tulevaisuutta varten JÄRKEVIÄ ohjeita...) ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla