MAAILMA KYLÄSSÄ JA KÄPYLÄSSÄ innokkaat vanhemmat pilasivat lastenkeikan
Eipä juuri missään muissa lastenkonserteissa toimita näin typerästi. Normaalisti lavan eteen jätetään tyhjää tilaa, johon pääsevät vain LAPSET. Nyt innokkaina hyppivät VANHEMMAT täyttivät lavan edustan päätään viskellen ja lapset hartioillaan. Takanaolevat eivät nähneet penkeiltä ja joutuivat myös seisomaan ja nostamaan lapset ylös. Ja koko teltta tekemään näin. Asian olisi voinut hoitaa toisinkin, kuten hyvin järjestetyissä lastenkonserteissa tehdään.
Kommentit (13)
näytti kyllä kovin kantasuomalaisporukalta.
Itse laitoin lapset eteen ja odottelin siinä sivussa. Katselin kanssa, että eihän sieltä kyllä varmaan kukaan näe mitään, kun aikuiset edessä ja parhaassa tapauksessa lapsi hartioilla.
Kyllä ne Mimit ja kukut vetoaa ihan suomalaisiin lapsiin ja vanhempiin.
Kyllä ne Mimit ja kukut vetoaa ihan suomalaisiin lapsiin ja vanhempiin.
Itsekin eksyin tuonne ja näytti siellä heiluvan lähinnä afroja kaljapullot kädessä.
pisamaisia, punatukkaisia DIY -afroja mansikkapipot päässä.
" Itsekin eksyin tuonne ja näytti siellä heiluvan lähinnä afroja kaljapullot kädessä."
Ai teltassa oli Miniä ja Kukua katsomassa afromiehiä kaljapullot kädessä?;-) Taisit eksyä kaljapäissäsi ehkä johonkin muuhun telttaan. Tai sitten olit sienissä ja isät ja äidit näytti afroilta ja heidän ylösnostamansa lapset näyttivät sinusta olutölkeiltä...
Aidatulla alueella(en teltassa) näin yhden oluttölkki kädessä kävelevän, mutta oli aika lyhyttukkainen, ei afro.
Kyllä ne Mimit ja kukut vetoaa ihan suomalaisiin lapsiin ja vanhempiin.
Tuo tilaisuus taas ei Itsekin eksyin tuonne ja näytti siellä heiluvan lähinnä afroja kaljapullot kädessä.
käydä jossain fantasiatilaisuudessa :)
ja loput sitten hyväksyy sen, että ei näe takaa. Kannattaa pitää puolensa ja ängetä lavan reunalle eikä jäädä tyhmänä taakse.
jos lava on reilusti korkeammalla kuin ne 187 cm isät, jotka menee siihen eteen lapsi hartioilla.
Sitäpaitsi teltta oli liian pieni yleisömäärään nähden, taisi suosio yllättää järjestäjät.
Onhan noita telttoja rockfestareilla, mutta kyllä niissäkin näkee oviaukolta vielä bändin.
Mutta itse ainakin jouduin tekemään niin, että menin lähemmäs lavaa kuin olisin halunnut. Isompi lapsi meni lavan eteen, ja oli pidettävä häntä silmällä pienempi sylissä.
Ja Käpylässä oli kyllä edessä ihan hyvin tilaa lapsille, Mimi ja Kuku oli tosiaan vähän lian täynnä.
Mutta itse ainakin jouduin tekemään niin, että menin lähemmäs lavaa kuin olisin halunnut. Isompi lapsi meni lavan eteen, ja oli pidettävä häntä silmällä pienempi sylissä.
Ja Käpylässä oli kyllä edessä ihan hyvin tilaa lapsille, Mimi ja Kuku oli tosiaan vähän lian täynnä.
siellähän voi istua kyykyssä tai seistä SIVUSSA niin, että kuitenkin näkee lapsen.
ruohoa ja moshasi lokkenlollintahdissa niin että lapset ei nähneet rastojen takaa mitään. Isät pipoissaan heilui ja teki aaltoja ihan samalla innolla.
Kenelle keikka oli tarkoitettu ja näkikö lapset sitten näiden itsekkäiden takia ja takaa mitään?
Odotitko jotain käytöstapoja