Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koululainen palaa auringossa

Vierailija
24.05.2012 |

Mitä tässä pitäisi tehdä?



Poika on ulkona ison osan päivästä (mm. iltapäiväkerho) joten aamulla laitetusta aurinkorasvasta ja lippiksestä huolimatta naama alkaa olla jo pahasti palanut.



Repussa mukana ollut aurinkorasva ei auta yhtään kun "kukaan muukaan ei laita", niin eipä meidänkään poika sitä lisää koulupäivän aikana. Enkä edes usko että saisi sitä kunnolla laitettua niskaan ja korviinkin.



Eikö muiden lapset pala? Eilenkin olivat kokonaan ulkona 11-14 ja sitten taas 15 eteenpäin ja aamupäivälläkin välkkien ajan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

aamulla rasvataan ja illalla punottaa :o(

Vierailija
2/3 |
24.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

RIEMANN P20 AURINKOSUOJA

UVA- JA UVB -SUOJAT

LEVITÄ KERRAN PÄIVÄSSÄ - SUOJA 10 TUNNIKSI



* Yksi käyttökerta antaa suojan 10 tunniksi, jos noudatat ohjeita. Saadaksesi mahdollisimman hyvän suojan sinun tarvitsee vain levittää P20:tä 15 minuuttia ennen auringolle altistumista tai auringonottoa. P20 pysyy erittäin vedenkestävänä, vaikka kävisitkin uimassa useita kertoja päivässä. Älä ole auringossa liian pitkään, vaikka käyttäisitkin kerran päivässä levitettävää auringonsuoja-tuotetta.

RUSKETU - ÄLÄ PALA

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun teilläkään ei ole tarvinnut rasvata niin ei muillakaan pitäisi?

meillä on ulkona 5-7h päivässä, eikä ole vielä kaivannut rasvaa tai palanut

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän yksi