Olenko läski, kun mitat ovat 170 cm ja 70 kg?
Vaatekoko on 38-40.
Ja ettei kenenkään tarvitse erikseen kysyä: tarvitsen muiden mielipiteitä ja minulla on huono itsetunto.
Olkaa rehellisiä!
Kommentit (26)
kun sisko tekee saman 106 cm:llä. Se on kai se pehvan muoto. Sillä on sellanen JLo ja mulla ex JLo, niinkuin lyttyyn puhkaistu, painovoiman ja raskauksien tuhoama pehvanpaikka.
mulla ex JLo, niinkuin lyttyyn puhkaistu, painovoiman ja raskauksien tuhoama pehvanpaikka.
mietipä mitä voisin kertoa rinnoista ja niiden muodoista.
Olen 172cm ja toisen lapsen synnyttänyt ja taistelen takas omiin mittoihin, tällä hetkellä housut on kokoa 38-40 ja yläosa 38 ja "oma koko" on alaosissa 34 ja yläosissa 36.
Itse olen sinua sentin lyhyempi ja kolme kiloa kevyempi, mutta minulle ei mahdu mistään vaatteista nroa 42 pienemmät. Itse en tunne itseäni läskiksi - olen ollut tankimpikin.
Minulla auttaa se, että on selvät kurvit enkä ole tasapaksu pötikkä. Minua ei yleensä ottaen pidetä läskinä, vaikka kokonumeroita katsoen olen sitä. Tuli puheeksi ihan hiljattain työpaikan reissulla, eikä siellä meinattu uskoa, että olen ylipainon rajoilla, rasvaprosentti 40 ja tosiaan vaatekoko 42, jopa 44.
Vaatekokoni on vähän merkistä riippuen 38 tai 40. Olen tukeva, ruumiinrakenteeni on tukeva, mulla on leveä lantio (meidän suvun naisten "ongelma" tai rikkaus, miten sen nyt kukakin ottaa..) ja leveäharteinen ja pitkä kätinen. Mulla on tuo sylimitta aivan järkyttävän iso, monet miehet jää kauas taakse tuon mitan kanssa..
Minä kun olen perinteinen päärynä niin läskiltähän takapuoleni näyttää vaikka mittarilukema ok.
Aijai, kun saisi tuohon eturäkkiin siirrettyä vähän takapuolesta tavaraa niin olisi paljon sutjakkaamman näköinen.
68 kg. Mielestäni en ole varsinaisesti lihava, mutta 5 kg kevyempänä tunnen itseni enemmän normaalipainoiseksi. Jos painan 60 kg, niin näytän jo turhan laihalta. 62-63 kg on minulle sopiva paino.
Vaatekoon suhteen tiedoksi, että käytän nyt kokoa 40. Haluan päästä takaisin kokoon 38, mutta en voi vielä laihduttaa, kun imetän...
80 kiloiseksi, ja todellakin nyt olen läski. on se karmea tunne.
Eli ap, olet normaali.
Nyt kun painan 64kg (pituutta siis 170cm), on olo (ja ulkonäkökin) jo huomattavasti parempi. Tuntuu vaan, että neljännen raskauden jälkeen on kilot tiukemmassa kun aikaisemmin, sillä tiputettavaa on vielä viitisen kiloa. Eikä taida mahakaan enää palautua edes samaan mittoihin, kun missä se oli ennen kuopusta.
Jos niissä on vaan reilumpi mitoitus, vaikka kokonumero olisikin pieni. Yli 100-senttiseen lantioon ei mene 36 eikä edes 38, jos tehtaat noudattavat standardeja, eikä tämä riipu perseen mallista.
Se on vaateko'oista.
edellis kesänä painoin 63 kg ja olin tosi hoikassa ja itsestäni sopivan lihava/laiha. nytkin haluisin päästä samaan painoon mutta kun ne karkit ja sipsit maistuvat iltaisin niin hyvältä kun katson teeveetä.
painoindeksisni 26 eli 5 kg ylipainoa
haluan 10 kiloa pois. Kun olin 75 kiloinen olin ihan huipputimmissä kunnossa ja aika hoikka.
et ehkä läski, mutta tanakka ja tukeva kuitenkin.
Sitä kyllä ihmettelen, että mahdut 38:n vaatteisiin?? MInä olen 176 cm pitkä ja painan 65 kg. Monesti joudun ottamaan isomman koon, jotta raajat riittävät, mutta koskaan ei vaatekokoni ole alle 40.
Minä olen 177 ja 77 ja en pidä itseäni "läskinä". Kokoni on 40-42. Nätimpi olisin silti viisi kiloa rasvattomampana.
Hävitä läskisi (sikäli jos niitä on) tai hyväksy ne :) Tsemppiä.
En siis oikeasti läskinä, mutta en hoikkanakaan.
Toisaalta mulla ei todellakaan ole lihaksia, joten tämä paino on ihan silkkaa rasvaa. Joku minua kiinteämpi on varmaan samoilla numeroilla paljon hoikemman oloinen.
hameista menee jopa 36. Eikä porukka uskonut millään! Mutta totta se on, keksin kyllä parempia provoaiheita, jos sille tuulelle satun. :)