Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita joilla ei ole varaa joululahjoihin tai muutenkaan jouluun?

Vierailija
21.11.2005 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

teen lahjoiksi pipareita kauniisti pakattuna, täytän talon tuikkukynttilöillä ja onneksi meillä on tekokuusi koristeineen valmiina. lapsille lahjoiksi jotain ihan pientä, sellaista mitä voin ostaa tyyliin säästämällä ruokarahoista yms. käyttötavararahoista.



joulu on tunnelmaa, yhdessäoloa ja fiilistelyä. ei lahjavuoria. sen kun muistat niin pysyy lippu korkealla!!

Vierailija
2/4 |
21.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joulunhan saa ihan halvalla pystyyn jos haluaa. Jouluruoka (perinteinen) ei paljoa maksa. Lapsille vain ostetaan lahjat ( säästetään jo hyvissä ajoin. Kaikki saa yhden hieman hintavamman ja pari ihan krääsää). Joulukoristeita voi askarrella itse.



Kyllä joulutunnelmaa saa aikaiseksi jos oikein haluaa ja näkee vaivaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta me asumme uudessa kodissamme ja se on meille riittävä joululahja. Laitamme joulua jo olemassa olevilla joulukoristeilla, kynttilöillä sekä hyvällä ruualla, suklaalla, joulumusiikilla jne. Pihistelemme jo nyt, että voimme panostaa syömiseen (tulee paljon halvemmaksi kuin lahjat). Itsestä tuntuu, että tällainen ' lahjomaton joulu' on paras joulu. Lapsille ostamme jotain ihan pientä. Annamme heille paljon aikaa, huomiota ja rakkautta.

Vierailija
4/4 |
21.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kaipaavat sitä yhtä oikein toivottua lahjaa. Jos sen saatte nipistettyä rahoistanne, niin kaiken muun saa aikaan todella vähällä. Aikuiset eivät lahjoja tarvitse. Vain hieman jouluruokaa, kynttilöitä ja musiikkia.