Hjalliksen kanssa/Sofi Oksanen kännissä/kamoissa?!?
Katsoiko joku ohjelman eilen? Olenko väärässä, minusta Sofi oli tosi sekava ja selkeästi kännissä lähetyksessä?
Kommentit (6)
ja tuossa tilanteessa kontrasti toi sen esiin.
ja huomioin, että Sofi oli ainakin selvästi kiusaantunut tilanteesta. Istui niin etäällä Hjalliksesta kuin mahdollista, eikä pystynyt katsomaan silmiin häntä kovinkaan pitkiä aikoja kerrallaan.
Se vaan kärsi joka solullaan, kun Hjallis oli niin pihalla siitä, mistä puhuttiin. Ei erottanut esim kirjallisuuden analysoinnin peruskäsitteitä "aihetta" ja "teemaa" toisistaan. H oli älyllisesti ja kulttuurin tuntemuksessaan niin paljon alemmalla tasolla. Tai divarissa ;)
Varmaan Sofie on tottunut vähän asiantuntevampaan keskustelukumppaniin.
(Mut karmeeta katsottavaa tosiaan, mikä myötähäpeä. Hjalliksen kannattaisi pitäytyä poliitikoissa ja urheilijoissa. Silloin homma sujuu ihan ok.)
Kumartakaamme kaikki mahtavaa Sofia.
On varmaan ollut kivaa katsottavaa kun kaksi niin uskomattoman ylimielistä ihmistä kilpailee siitä, kumpi on kaikin tavoin ylivertainen.
Sofi oli tosiaan aika hitaan oloinen ja melkoisen pöhöttyneen oloinen. Yleensä hän on mediassa esiintyessään vaikuttanut skarpimmalta.